dni majowe lidzbark warmiński

Uroczystości Majowe w Lidzbarku Warmińskim

Młodzież z MDK artystycznie i patriotycznie uczciła Dni Majowe
Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim aktywnie uczestniczyli w obchodach Dni Majowych w powiecie lidzbarskim.
Uczestnicy zajęć plastycznych własnoręcznie, pod kierunkiem Pani Ewy Zajączkowskiej, wykonali biało-czerwone kotyliony, którymi przez przedstawicieli Samorządu Wychowanków, udekorowani zostali mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego .
Zespół” Prim” w choreografii nauczycielki zajęć tanecznych pani Lilii Kuryłowicz, na scenie pod Wysoką Bramą wystąpił w układzie Jackson Kiks podczas obchodów Rocznicy Konstytucji 3 Maja.
Wśród artystów prezentujących się w trakcie koncertu majowego znaleźli się też podopieczni pani Małgorzaty Habudy z pracowni wokalnej. Większość z nich to wokaliści Młodzieżowego Domu Kultury, będący tegorocznymi laureatami Słowika 2017: Aleksandra Kozieł, zdobywczyni II miejsca w kategorii przedszkoli, Zuzanna Borowiecka – III miejsca w kategorii klas I – III, Kinga Pełka – zwyciężczyni w kategorii klas IV – VI, a także nagrodzone III miejscem Angelika Krawczyk i Zuzanna Chycińska oraz wyróżniony Alan Jakiel. Młodzież reprezentowały finalistki konkursu: Wiktoria Głodowska i Julia Babik, występujące w kategorii gimnazjum, natomiast Mateusz Czerniewicz, zwycięzca II miejsca oraz zespół Wild z tytułem laureata byli przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych.
Solistki: Kinga Pełka, Angelika Krawczyk, Julia Babik i Wiktoria Głodowska wspomagały też muzycznie zawodników i kibiców I Biegu im. Mikołaja Kopernika, który odbył się 30 kwietnia 2017r.
Grupa taneczna Jump, zrzeszająca uczniów Zespołu Szkół w Kiwitach, z pracowni pani Anety Borzymowskiej uświetniła występem II Warmińsko – Mazurski Rodzinny Festiwal Kucyka na rancho „Milka Star” w Kierwinach, włączając uczestników zajęć do udziału w weekendowym przedsięwzięciu zorganizowanym przez Polish Pony Club.
Zajęcia pozaszkolne nawet w czasie wolnym inspirują nie tylko reprezentantów pracowni działających w naszej placówce. Rozwijanie zainteresowań i potrzeba aktywności artystycznej na rzecz środowiska lokalnego roztacza coraz szersze kręgi, przy współudziale rodziców i nauczycieli, którzy wspierają inicjatywy społeczności MDK, promując tym samym efekty twórczej pracy dzieci i młodzieży. Bowiem największym bogactwem jest chęć dzielenia się pasją z mieszkańcami naszej małej Ojczyzny.