IV edycja Konkursu Wokalnego „Kocham Śpiewać Polskie Piosenki”

IV edycja Konkursu Wokalnego „Kocham Śpiewać Polskie Piosenki” w zasięgu uczestniczki MDK.

Na podium, tuż za zwycięzcą, gimnazjalistka z MDK.

W wiosenny poranek , w Dobrym Mieście odbyła się IV edycja Konkursu Wokalnego „Kocham Śpiewać Polskie Piosenki”.
Do etapu międzygminnego konkursu przystąpiło 12 gmin lokalnej Grupy Działania „Warmiński Zakątek”. Bezpośrednio przed przeglądem odbyły się warsztaty wokalno-estradowe z zakresu ludowych pieśni warmińskich . Ćwiczenia obejmowały naukę śpiewu oraz zabawy w wielogłosach i były prowadzone przez specjalistów muzycznych. Ekspertami i jednocześnie jurorami była Anna Broda-kompozytorka, wykonawczyni piosenek warmińskich oraz członkowie zespołu Czerwony Tulipan w składzie: Stefan Brzozowski, Ewa Cichocka oraz Krystyna Świątecka.
Wśród 34 wykonawców znalazła się też reprezentantka lidzbarskiego powiatu, uczęszczająca na zajęcia wokalne do pracowni prowadzonej przez panią Małgorzatę Habudę w Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim – Julia Zielińska.
Konkurs zakończył się wielką wygraną Julii, bowiem uplasowała się na II miejscu w finale konkursu. To duży sukces naszej wychowanki, a także powód do dumy osób, mających możliwość wspierania w naszej placówce merytoryczną wiedzą i profesjonalnym wsparciem na co dzień.