Turystyka w lidzbarku warmińskim

Wycieczka z MDK

Turystycznie z Młodzieżowym Domem Kultury im. Ireny Kwinto

Już w pierwszym tygodniu wakacji trzydziestoosobowa grupa dzieci z powiatu lidzbarskiego wyruszyła w podróż na trasie województwa warmińsko – mazurskiego.
Wycieczki przewidziane w programie obejmowały atrakcje zarówno turystyczne jak i animacyjno – rekreacyjne. Wśród nich znalazły się też miejsca bogate w ciekawostki przyrodnicze. Uczestnicy zorganizowanego wypoczynku mogli oddać się zabawom w Warmiolandii i w Mazurolandii, poznać naturalne okazy świata roślinnego w Jerzwałdzie oraz zwierzęcej farmy w Kosewie, a także podziwiać piękno flory i fauny podczas spływu w Krutyni. Nie zabrakło też porcji aktywności fizycznej w Ziołowej Dolinie i zabaw w basenie.
Młodzi turyści mieli okazję aktywnie spędzić czas na Dzikim Zachodzie w Westernowym Miasteczku. W zbiorowym tańcu oddali się indiańskim rytuałom, włączając się w klimat Mrągoville.
Dwa tygodnie minęły w oka mgnieniu. Do pamiątkowych gadżetów, podarowanych w ostatnim dniu oraz życzeń skierowanych do uczestników półkolonii oprócz organizatorów dołączyły instytucje powiatowe. Życząc im radości, niezapomnianych wrażeń podczas kontynuowania wakacyjnych przygód, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz policjanci z Powiatowej komendy Policji w Lidzbarku Warmińskim poinformowali o zagrożeniach, przekazując prewencyjne rady, dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa.
To co zobaczyli i doświadczyli młodzi turyści w zorganizowanej przez MDK letniej ofercie z pewnością zostanie we wspomnieniach.Tym większa satysfakcja organizatorów, że oprócz ogromnego zainteresowania tą formą wypoczynku mamy możliwość pokazania walorów naszego województwa, które są nieosiągalną atrakcją dla wielu ludzi.
„Nie zawsze jest bliskie to, co jest w zasięgu ręki. Wystarczy mieć szeroko otwartą dłoń…”