MDK rozwija młodzież nawet poza murami placówki

MDK rozwija młodzież nawet poza murami placówki

Aktywność może być nagrodą, bo umożliwia odnajdywanie tego, co dodaje skrzydeł…

Najaktywniejsi uczestnicy z pracowni teatralnej i wokalnej MDK mieli możliwość skorzystania z nowej atrakcji działalności zajęć pozaszkolnych, jaką był zorganizowany przez placówkę wyjazd do Teatru Lalek w Olsztynie na spektakl “Petit Pierre”. Ciekawym punktem programu wycieczki była rozmowa z grającą główną rolę – Jagną Polakowską, a także zwiedzanie obiektu oraz odkrywanie tajników pracy aktora i pracowników teatru. Aktorka pokazała młodym pasjonatom kultury nie tylko kulisy teatralne, ale również garderobę, małą “fabrykę” tworzenia lalek. I jak to powiedziała, a co mogliśmy potwierdzić,”To miejsce w teatrze wyjątkowe i wspaniałe. To tu można się zrelaksować i kawa smakuje inaczej”.

Spektakl “Petit Pierre” to niesamowita, choć bardzo wymagająca sztuka teatralna. Niesamowita z powodu zawiłej historii człowieka, który tworzył niepowtarzalne przedmioty, namaszczone  nadzwyczajną wyobraźnią. Wymagająca, ponieważ przedstawiona metodą narracji, mówiącą nie wprost o historii i podróży po XX w. Widowisko przedstawione w barwnych w emocje obrazach scen teatralnych , na skraju grozy, radości, wzruszenia i zadumy nad istotą ludzkich możliwości.

Po wyjściu z teatru wszyscy byli zachwyceni, zmotywowani do pracy, tworzenia i wdrażania nowych pomysłów w działania naszej placówki.

Polecamy tego rodzaju spotkania z kulturą, zwłaszcza tym, którzy jeszcze nie mieli okazji delektować się pasją, by nauczyć się kreować siebie, z  udziałem społeczności Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim.