MDK w Teatrze

Najaktywniejsi uczestnicy pracowni teatralnej i wokalnej MDK mieli możliwość skorzystania z nowej atrakcji działalności zajęć pozaszkolnych, jaką był zorganizowany przez placówkę wyjazd do Teatru Lalek w Olsztynie na spektakl “Petit Pierre”. Ciekawym punktem programu wycieczki była rozmowa z grającą główną rolę – Jagną Polakowską, a także zwiedzanie obiektu oraz odkrywanie tajników pracy aktora i pracowników teatru. Aktorka pokazała nam nie tylko kulisy teatralne, ale również garderobę, małą “fabrykę” tworzenia lalek. I jak to powiedziała, a co mogliśmy potwierdzić ,”To miejsce w teatrze wyjątkowe i wspaniałe, tu można się zrelaksować i kawa smakuje inaczej”.
Spektakl “Petit Pierre” to niesamowita, choć bardzo wymagająca sztuka teatralna. Niesamowita z powodu wspanialej historii człowieka, który tworzył niewiarygodne rzeczy, pełne nadzwyczajnej wyobraźni. Wymagająca, ponieważ przedstawiona metodą narracji, mówiącą nie wprost o historii i podróży po XX w. Sztuka przedstawiona w barwnych w emocje obrazach scen teatralnych , na skraju grozy, radości, wzruszenia i zadumy nad istotą ludzkich możliwości.
Po wyjściu z teatru wszyscy byliśmy zachwyceni, zmotywowani do pracy, tworzenia i wdrażania nowych pomysłów w działania naszej placówki.
POLECAMY Z CAŁEGO SERDUCHA , zwłaszcza tym, którzy jeszcze nie mieli okazji delektować się pasją, by nauczyć się kreować siebie z naszym udziałem.