Spotkanie z profesjonalną artystką – Anastazją Fietisową

Uczestnicy z pracowni plastyczno- rękodzielniczej, w ramach zajęć pozaszkolnych, mieli okazję poznać pochodzącą z Białorusi, malarkę – Anastazję Fietisową. Spotkanie odbyło się w Zamku Biskupów Warmińskich
w Lidzbarku Warmińskim. Artystka opowiedziała dzieciom o swojej przygodzie ze sztuką i pasji, jaką jest malarstwo.
Młodzi artyści z dużym zainteresowaniem wysłuchali twórczyni eksponowanych prac plastycznych, która bardzo interesująco, szczegółowo omawiała swoje dzieła, zdradzając jakie wydarzenia z życia codziennego były dla niej inspiracją. Podziwiali obrazy pełne magii, bardzo kolorowe, wzbogacone złotym refleksem.To w większości stworzone techniką pasteli i farb olejnych widoki miast i wiosek powiatu lidzbarskiego z ich zabytkowymi, warmińskimi perełkami. Częstym motywem były grające anioły, które (jak wywnioskowały dzieci) są efektem zamiłowania pani Anastazji do muzyki (wykonywała kiedyś zawód dyrygenta).
Spotkanie z malarką było dla młodych artystów prawdziwą ucztą nie tylko dla oczu, ale i duszy 🙂 Obcowanie ze sztuką w takiej postaci z pewnością przyczyni się do rozwijania artystycznych pasji i pozwoli na ukształtowanie własnej drogi do twórczych interpretacji świata widzianego okiem młodego pokolenia.