Chwalimy się

(2017 – Czerwiec 2013)

13 marca 2017 r. – Malowanie słowem czyli VI Powiatowe Ekspresje Dziecięce „O Złote Pióro Poezji”


Już po raz szósty Młodzieżowy Dom Kultury emanował dziecięcą energią podczas VI Powiatowych Ekspresji Dziecięcych „O Złote Pióro Poezji”.

Artystyczne zmagania, prezentowane na scenie teatralnej, oceniało profesjonalne jury w składzie: przewodnicząca – p. Jagna Polakowska, aktorka Teatru Lalek w Olsztynie, p. Dorota Paleń – Krajewska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku Warmińskim, p. Agnieszka Mikołajczak
– nauczyciel -bibliotekarz Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim, Dominika Trubiło – przewodnicząca Samorządu Wychowanków MDK i Anna Wiatrak – organizator.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 24 uczestników z powiatu lidzbarskiego.
Z roku na rok poziom występów artystycznych jest coraz wyższy. Świadczy o tym zarówno repertuar prezentowany przez młodych aktorów, jak również jego swobodna, naturalna interpretacja.
Jurorzy mieli duży kłopot z wyłonieniem laureatów i nagrodzonych, ponieważ przygotowanie występujących było na wyrównanym poziomie.
Konkurs, organizowany w naszej placówce, jest niszowym turniejem poetyckiego słowa. Tu nie obowiązują sztampowe reguły recytatorskie. Preferowana jest autentyczność dziecięcej natury i pełna swoboda kreacji aktorskiej.
Trudno nie odnieść wrażenia, że poezja, przedstawiana w ekspresyjny sposób przez dzieci, jest jedną z form przeniesienia w niewinny, kolorowy świat marzeń. To żywy obraz świata widziany wyobraźnią młodego człowieka,
w wiarygodnej odsłonie wyrażony gestem, słowem i mimiką.
Budującym jest fakt, że przy współudziale nauczycieli i rodziców, już od najmłodszych lat, możemy kształtować artystyczne dusze, wskazywać drogę do poetyckiego słowa, rozwijać inwencję twórczą, nauczać rozumienia tekstów literackich. Piękno poezji rodzi się podczas obcowania z naturą. A taka właśnie drzemie w dzieciach.
Na nas, dorosłych, spoczywa obowiązek i umiejętność wyeksponowania tego, co najpiękniejsze – dziecięcej szczerości i autentyczności.
Dziękujemy za udział w naszym przedsięwzięciu wszystkim obecnym w dniu 10 marca 2017r.
Tak liczna grupa uczestników i odbiorców sztuki teatralnej pozwala nam sądzić, dając przy tym poczucie satysfakcji, że nasze działania umożliwiają integrację pokoleń, jakże cudownie zaserwowaną przez najmłodszą generację podczas konkursowych zmagań Ekspresji Dziecięcych.

Anna Wiatrak

10 marca 2017 r. – „ … a co widzisz ?”


Aleksandra Mądra. Gimnazjalistka. Od początku tego roku szkolnego uczęszcza do Warmińskiej Galerii Młodego Artysty
przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim. Kocha pływanie i zwierzęta, chce zostać stomatologiem. Jednak obecnie jej pasją jest malowanie i rysowanie. Jest osobą bardzo kreatywną, poszukującą technik i tematów plastycznych dla siebie. Prezentowana od 6.03. do 27. 03. 2017r. w „ Galerii w oknie” wystawa jej prac to początek zmagań artystycznych. Te ptaki, drzewa, osty i dmuchawce na szarym kartonie, rysowane czernią i bielą dają bardzo ciekawy efekt. Ola już pracuje nad kolejnym tematem swojej wystawy – a będą to smoki.

10 luty 2017 r. – Warmińska Galeria Młodego Artysty informuje

MDK informuje
Warmińska Galeria Młodego Artysty działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto prezentuje prace kolejnej uczestniczki
pracowni – Ady Lijewskiej (13 lat). Ada od kilku lat uczęszcza na zajęcia. Najczęściej rysuje ołówkiem zwierzęta i pejzaże. Natomiast tematem obecnie prezentowanej wystawy są liście. Zachwyciła się nimi przypadkiem któregoś dnia, stąd też tytuł wystawy, „Przypadek”. Zwraca uwagę fakt, że Ada próbuje w swoich pracach stosować kolor i eksperymentuje z kompozycją. W jej warsztacie artystycznym występują różne techniki między
innymi: ołówek, cienkopis, kredka farby olejne a nawet kawa.
Zapraszamy do oglądania w „Galerii w oknie” do dnia 20.02.2017r. Mamy nadzieję na życzliwe przyjęcie prac Ady, będzie to dla niej inspiracją do dalszych poszukiwań. Informujemy również, że uczestniczki WGMA Aleksandra Mądra, Maja Sajnog i Zofia Urbańska zdobyły nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Na skrzydłach wyobraźni” – postaci do baśni, bajek, fantazy, mitów. Organizatorem konkursu było Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Ewa Zajączkowska

15 stycznia 2017 r. – Śpiewaliśmy i tańczyliśmy dla OwsiakaPodczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięły udział nasze zespoły taneczne: Pani Lilii Kuryłowicz – “Prim” i “Zgraja” oraz Pani Anety Borzymowskiej – zespół “Bailar”. Natomiast wokalistki: Wiktoria Głodowska, Julia Babik, Oliwia Pauperowicz, Kinga Pełka i Alicja Czyrko z pracowni Pani Małgorzaty Habudy zaprezentowały kolędy i pastorałki. Był to nasz niewielki wkład w wielkie wydarzenie jakim jest WOŚP.

18 grudnia 2016 r. – Kolędowanie w szpitalu

W niedziele 18 grudnia uczestnicy pracowni wokalnej p. Małgorzaty Habudy odwiedzili pacjentów szpitala powiatowego w Lidzbarku Warmińskim. Okres świąt Bożego Narodzenia jest specyficznym czasem, w którym należy zwracać szczególną uwagę na ludzi samotnych, schorowanych, potrzebujących pomocy. Stąd powstał pomysł wspólnego kolędowania w pacjentami szpitala. Nasza niespodzianka została przyjęta ze wzruszeniem. Na chwilę chorzy mogli zapomnieć o swoich dolegliwościach i oddać się świątecznemu nastrojowi. To nasze spotkanie i koncert było wspaniałą lekcją niesienia radości ludziom będącym w potrzebie.

14 grudnia 2016 r. – Warsztaty stroików

14 XII w Warmińskiej Galerii Młodego Artysty odbyły się warsztaty artystyczne tworzenia świątecznych stroików. Warsztaty prowadzone były przez p. Ewę Zajączkowską, a uczestnikami były dzieci i ich mamy. Początkowo Panie podchodziły do działań z wielką rezerwą. Ale w miarę, jak stroiki nabierały wyglądu małych dzieł sztuki ich kreatywność zdecydowanie wzrosła. Nie przeszkadzały poparzone palce i drobne zadrapania. Każda z nich miała swój indywidualny pomysł, nie było “podglądania”. Panie przekonały się, że nie jest to takie trudne,
a najważniejsze, że to ich własna twórcza praca. Dzieci pięknie asystowały i tworzyły także swoje małe dzieła. Mamy i dzieci już dziś zapowiedziały chęć uczestnictwa w następnych warsztatach. Zapraszamy, będzie nam miło.

13 grudnia 2016 r. – Kolędowanie z nagrodami

w Lidzbarskim Domu Kultury odbył się Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięli udział uczestnicy pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury prowadzonej przez Małgorzatę Habudę.
W pierwszej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Natalia Gnat, miejsce II otrzymała Aleksandra Kozieł. W kategorii klas I-III – I miejsce zajęła Zuzanna Borowiecka , miejsce II przyznano Aurelii Zajchowskiej. W kategorii klas
IV-VI – I miejsce wyśpiewała Kinga Pełka, II miejsce Angelika Krawczyk, miejsce III przyznano Wiktorii Wojciechowskiej, wyróżnienie otrzymała Małgorzata Głodowska. W kategorii Gimnazjum – I miejsce otrzymała Wiktoria Głodowska, miejsce II Julia Zielińska. W kategorii powyżej 16 lat miejsce III wyśpiewał Mateusz Czerniewicz. Na zakończenie przeglądu zespół „Wild” zajął I miejsce.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu, życząc im kolejnych sukcesów.

9 grudnia 2016 r. – SUKCESY PRACOWNI WOKALNEJ MDK

9 grudnia 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach odbył się VI Wojewódzki Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych.
W konkursie tym wzięli udział uczestnicy pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury prowadzonej przez Małgorzatę Habudę.
Do przeglądu przystąpiło dziewięćdziesięciu pięciu uzdolnionych wykonawców z całego województwa, w tym dziesięciu reprezentantów
z Federacji Rosyjskiej. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wykonań.
Po raz kolejny wokaliści naszej placówki udowodnili, że ich talenty warto szlifować i prezentować na różnych szczeblach konkursów
i przeglądów wokalnych.
W pierwszej kategorii wiekowej przedszkolaki wyśpiewały: Natalia Gnat I miejsce, zaś Aleksandra Kozieł miejsce III. W kategorii klas I-III, Zuzanna Borowiecka otrzymała miejsce II. W kategorii klas IV-VI, I miejsce wyśpiewała Kinga Pełka, II miejsce Angelika Krawczyk. W kategorii Gimnazjum wyróżnienia otrzymały Julia Babik i Wiktoria Głodowska. Kategoria powyżej 16 lat należała do Mateusza Czerniewicza, który swój debiut konkursowy zakończył III miejscem.
Największą niespodzianką tegorocznego przeglądu była Kinga Pełka, która swoim profesjonalnym wykonaniem piosenki „Na całej połaci śnieg” podbiła serca jury, zdobywając najwyższą nagrodę dla najlepszego wokalisty – GRAND PRIX. Po raz pierwszy w historii konkursu,
tak ogromne wyróżnienie otrzymała uczestniczka ze szkoły podstawowej.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu, życząc im kolejnych sukcesów.

4 grudnia 2016 r. – KOLĘDY W KAPLICY ZAMKOWEJ

W niedzielę 4 grudnia 2016 r. w kaplicy zamku lidzbarskiego odbył się po raz piąty koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły młode talenty z pracowni wokalnej Małgorzaty Habudy oraz pracowni muzycznej Edwarda Chrostka z Młodzieżowego Domu Kultury.
Były to: Natalia Gnat, Aleksandra Kozieł, Hanna Hatlińska, Aurelia Zajchowska, Zuzanna Borowiecka, Joanna Willecka, Małgorzata Głodowska, Alicja Czyrko, Aniela Kurasz, Alan Jakiel, Olaf Mikołajczyk, Oliwia Pauperowicz, Magdalena Wronowska, Julia Babik, Angelika Krawczyk, Wiktoria Głodowska, Julia Zielińska oraz Mateusz Czerniewicz. Na zakończenie koncertu wystąpił zespół „Wild” w składzie: Alicja Czyrko, Kinga Romasz, Angelika Krawczyk, Julia Babik, Oliwia Pauperowicz, Julia Zielińska, Wiktoria Głodowska i Mateusz Czerniewicz. Wokalistom towarzyszył kwartet gitarowy w składzie: Wiktoria Rutkowska, Patrycja Karpicka, Karolina Galon oraz Jan Skrobut. Zabytkowy klimat kaplicy rozbrzmiewał pięknem polskich kolęd i pastorałek.
 Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwała pani
Beata Błażejewicz-Holzhey. Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy za wspaniałe chwile.

20 listopada 2016 r. – W Stawigudzie odbył się VI Wojewódzki Turniej Tańca Nowoczesnego “Warmia Power 2016”

W Rywalizacji wzięło udział 250 tancerzy z województwa Warmińsko-Mazurskiego. Reprezentantkami Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto były dziewczęta z zespołu “Point” w składzie: Aleksandra Juchniewicz, Agata Pachulska, Gabriela Drużynowicz, Dominika Nowak oraz Adrianna Zwierzyńska. Zespół prowadzony jest przez panią Żanetę Figas. W kategorii wiekowej 15-20 lat grupa Point otrzymała wyróżnienie, a nauczyciel podziękowanie za wyraz artystyczny i trud włożony w przygotowanie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

24 listopada 2016 r. – w Szkole Podstawowej w Kiwitach odbyła się zabawa andrzejkowa

Działalność zajęć tanecznych Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim wykracza poza budynek placówki. Oferta obejmuje m. in. uczniów szkół z terenu powiatu lidzbarskiego. Dnia 24.11.2016 r. w Szkole Podstawowej w Kiwitach odbyła się zabawa andrzejkowa, którą uświetnił zespół taneczny JUMP, prowadzony przez nauczycielkę MDK, Anetę Borzymowską. W skład grupy wchodzą dzieci w wieku 7 do 11 lat (Liliana Klepacka, Mija Kruszel, Wiktoria Bartnikowska, Marta Wojczulanio, Julia Potasznik, Nadia Wojsiat, Marcelina Kolesar, Natalia Błażewicz, Amelia Gargula, Alan Czajkowski, Oleg Stefanowicz, Weronika Łuczkowska, Oliwia Brzezińska, Zuzanna Baraniak, Dominika Adamkiewicz, Michał Szukis, Bartosz Sobolewski, Konrad Ponczkowski). Praca i zaangażowanie uczestników zajęć pozaszkolnych odzwierciedliło się w układzie tanecznym, który uatrakcyjnił szkolną imprezę. Tancerze otrzymali wiele słów uznania zarówno ze strony rówieśników jak również rodziców.
Trud włożony na zajęciach został nagrodzony gromkimi brawami.

18 – 20 listopada 2016r. – XLI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Ponadgimnazjalnej w Golubiu Dobrzyniu.

Dominika Trubiło, uczestniczka pracowni teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim,
reprezentowała województwo warmińsko – mazurskie podczas XLI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Ponadgimnazjalnej w Golubiu Dobrzyniu. W zmaganiach oratorskich wzięli udział najlepsi krasomówcy z całego kraju.
Wychowanka Anny Wiatrak wygłosiła tekst pt. „ O! Gród z natury czyli kraina Łyną płynąca” i uplasowała się na 11 miejscu w Polsce. Wymownie i szczerze zachęciła do „skosztowania miłości do warmińskiej ziemi”, którą jak przekonywała, kocha się od pierwszego wejrzenia. Zainteresowanie prezentowanym tekstem wzrosło podczas rozmów z jurorami. Słuchacze zachwyceni byli przekazem lidzbarczanki
o walorach i urokach najpiękniejszego skrawka Polski, jakim jest Warmia. Do jej odwiedzenia gorąco, w ciepłych słowach, zachęciła Dominika, uzyskując od rozmówców zapewnienie turystycznego przyjazdu do zabytkowych miejsc powiatu lidzbarskiego i jego okolic.
Zajęcia teatralne nie tylko rozwijają intelektualnie i bogacą sztukę kunsztu aktorskiego, ale także kształtują poczucie tożsamości lokalnej. Zwłaszcza gdy regionalizm prezentowany jest w odległych od miejsca zamieszkania zakątkach kraju, podczas wygłaszania autorskich tekstów. Podejmowane wyzwania sprawiają, że działalność pracowni teatralnej roztacza coraz szersze kręgi. Sprzyja też promocji dziedzictwa Warmii oraz umożliwia propagowanie niepowtarzalnego piękna niezwykłej krainy, która niewątpliwie napawa zmysły zarówno mieszkańca
jak i turysty.
Gratulujemy!

17 listopada 2016r. – VIII Konkurs Spektakli Profilaktycznych “To nie jest bilet w jedną stronę – droga bez uzależnień”.

Grupa “SEKRET” (Dominika Trubiło, Katarzyna Kierzkowska-Łatacz, Karolina Prokopczyk, Nadia Serwach, Anita Sawicka, Aleksandra Kondratowicz, Joanna Piotrowicz, Weronika Madej) z pracowni teatralnej MDK, podejmuje wyzwania artystyczne i stawia sobie coraz
wyższe cele. Tym razem przygotowała i zaprezentowała podczas VIII Konkursu Spektakli Profilaktycznych “To nie jest bilet w jedną
stronę – droga bez uzależnień”, etiudę pt. “Jestem, jesteście, jesteśmy”. Scenariusz poruszał problem uzależnienia od smartfona.
Przekaz, który zawarty został w prezentacji teatralnej odnosił się do dwóch aspektów: ludzkości i cywilizacji, niosącej zarówno wiele pożytku jak również zagrożeń. Symbolika postaci była celowa i miała nakreślić sens korzyści jakie niesie nam rozwój technologii. Podstawowym warunkiem jest jednak rozum i zdolność myślenia będąca priorytetem ludzkości. Wychowanki pracowni teatralnej prowadzonej przez Annę Wiatrak, reprezentujące Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim
w tegorocznej edycji zdobyły wyróżnienie.

Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów teatralnych.

(Kliknij w zdjęcie aby otworzyć pełny rozmiar)
Źródło zdjęć: www.lidzbarskidomkultury.pl
oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim.

26 października 2016r. – XLI Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży im. Marii Zientary-Malewskiej

Dominika Trubiło, uczestniczka najstarszej grupy teatralnej z pracowni prowadzonej przez Annę Wiatrak
zwyciężyła w eliminacjach wojewódzkich XLI Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży im. Marii Zientary-Malewskiej,
który odbył się na Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim w dniu 26 października 2016r.
Podczas ogólnopolskiego finału konkursu w Golubiu Dobrzyniu w dniu 18-20-XI-2016r. będzie opowiadała o urokach naszej małej ojczyzny, stając w szranki z najlepszymi krasomówcami w Polsce. “O! Gród z natury czyli kraina Łyną płynąca” – to tekst, który wygłosi Dominika przed jurorami najwyższego szczebla konkursu.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

img_2956img_3008-768x576

(Kliknij w zdjęcie aby otworzyć pełny rozmiar)
Źródło zdjęć: www.lidzbarskidomkultury.pl

Osiągnięcia w II półroczu roku szkolnego 2015/2016

LpZasięgRodzaj konkursu, imprezy...WynikiDataImię i nazwisko nauczyciela prowadzącego
1.MiędzynarodowyMiędzynarodowy Turniej w Zapasach w SwietłogorskuII miejsce16.04.2016Artur Wangin
IV Rzut Międzynarodowej Ligi Szkolnej w Zapasach w MrągowieI miejsce i trzy III miejsca19.05.2016Artur Wangin
II Rzut Międzynarodowej Ligi Szkolnej w Zapasach w DrogoszachI miejsce12.02.2016Artur Wangin
2.OgólnopolskiX Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” - ŁomżaI miejsce11-13.03.2016Anna Wiatrak
Ogólnopolski Konkurs Kartki Wielkanocnej „Wiosna 2016” – Młodzieżowe Centrum Kultury
w Legnicy
wyróżnienie24.03.2016Ewa Zajączkowska
XX Ogólnopolski Konkurs im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”4 nagrody 19.03.2016Ewa Zajączkowska
Puchar Polski Kadetów w Zapasach w ŚwidwinieII miejsce02.04.2016Artur Wangin
Puchar Polski Kadetów w Zapasach w ChęcinachII miejsce09.04.2016Artur Wangin
XXII Ogólnopolski Konkurs Poetyckim im. Janusza Korczaka
w MDK w Płocku
wyróżnienie i publikacja wierszy w tomiku poetyckim08.04.2016Anna Wiatrak
Ogólnopolski Konkurs Młodzieżowych Amatorskich Filmów Fabularnych i Animowanych pt. „Myśl Korczakiem” w Olsztynkuwyróżnienie11.04.2016Anna Wiatrak
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Na skrzydłach wyobraźni” 2016 Młodzieżowe Centrum Kultury
w Legnicy
nagroda14.04.2016Ewa Zajączkowska
Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików i Młodziczek w zapasach w ChełmieIII miejsce23.04.2016Artur Wangin
Mistrzostwa Krajowe zrzeszenia LZS w KartuzachII i III miejsce14.05.2016Artur Wangin
V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Magiczny Sopot" edycja 2016 "Spacer sopockimi ulicami śladami niezwykłych domów, kamieniczek" – MDK SopotII i III miejsce18.05.2016Ewa Zajączkowska
Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików i Młodziczek w zapasach w Stoczku Łukowskimdwa III miejsca21.05.2016Artur Wangin
I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pejzaże” – MDK BartoszyceII miejsce14.06.2016Marek Witanowski
3.WojewódzkiMistrzostwa Wojewódzkie w Zapasach w stylu wolnym w Drogoszachtrzy I, II i III miejsce12.02.2016Artur Wangin
I etap (wojewódzki) Ogólnopolskiego przeglądu wokalnego „Wygraj Sukces” - Lubawakwalifikacja do etapu ogólnopolskiego, 5 wyróżnień04.04.2016Małgorzata Habuda
VII Wojewódzki Przegląd Wokalny „Komu Piosenkę” w BartoszycachI miejsce oraz pięć wyróżnień 08-09.04.2016Małgorzata Habuda
Mistrzostwa Wojewódzkie w Zapasach w stylu klasycznym w Rybniepięć I miejsc, II i III miejsce15.04.2016Artur Wangin
Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „SMOKORYKI 2016” - OrnetaI i II miejsce, trzy wyróżnienia29.05.2016Małgorzata Habuda
XIV Wojewódzki Przegląd Gitary Klasycznej – Olsztyn wyróżnienie04.06.2016Edward Chrostek
VII Wojewódzki Przegląd Wokalny „Mazurski Słowik” Korsze 2016dwa I, II i III miejsce i wyróżnienie17.06.2016Małgorzata Habuda
4.RejonowyIV Regionalny Konkurs Piosenki Polskiej „Śpiewający Kormoran” w WilkasachI i III miejsce22.04.2016Małgorzata Habuda
Eliminacje Rejonowe XXXIV Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”laureat i wyróżnienie24.05.2016Anna Wiatrak
5.PowiatowyV Powiatowy Konkurs Ekspresji Dziecięcej o „Złote pióro Poezji”laureat, I i II miejsce 11.03.2016Anna Wiatrak
IV Powiatowy Przegląd Piosenki „Zaśpiewaj mi ...”II i III miejsce oraz trzy wyróżnienia18.05.2016Małgorzata Habuda
Festiwal Piosenki Amatorskiej „Piosenka jest dobra na wszystko” - Krekolecztery I miejsca, jedno wyróżnienie, nagroda specjalna od Nadleśniczego Nadleśnictwa Bartoszyce21.05.2016Małgorzata Habuda
6.MiejskiMiejski Konkurs Piosenki Polskiej „Słowik 2016”dwa I miejsca, cztery II miejsca, trzy III miejsca, cztery wyróżnienia27.04.2016Małgorzata Habuda
„Kto ma tyle wdzięku...”7 – edycja Konkursu Plastycznego „Damą Być” – 20164 nagrody
1 wyróżnienie
16.06.2016 Ewa Zajączkowska

Uchwałą Zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego Pani Dyrektor Ewa Giedryś
została odznaczona SREBRNĄ ODZNAKĄ PZZ

7 maja 2016r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lidzbarku Warmińskim, odbyła się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
w Sportach Halowych Warmia-Mazury 2016, na którym Pani Dyrektor MDK – Ewa Giedryś została odznaczona Srebrną Odznaką
Polskiego Związku Zapaśniczego za ponad 25-letnią współpracę w formie prowadzonych przez naszą placówkę zajęć pozaszkolnych
w zakresie zapasów.

Osiągnięcia w I półroczu roku szkolnego 2015/2016

LpZasięgRodzaj konkursu, imprezy...WynikiDataImię i nazwisko nauczyciela prowadzącego
1.MiędzynarodowyMiędzynarodowy Turniej Zapaśniczy w KaliningradzieII miejsce21-22.11.2015Artur Wangin
2.OgólnopolskiVII Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy Białołęka Wrestling Cupdwa I i II miejsce14.11.2015Artur Wangin
I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Polska Muzyka Lat 80” im. Grażyny Świtały w SzczytnieI i II miejsce21-22.11.2015Małgorzata Habuda
Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach – RacibórzIII miejsce28.11.2015Artur Wangin
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje miasto – moja miejscowość” Lidzbark Warmiński2 nagrody28.11.2015Marlena Wronowska,
Ewa Zajączkowska
3.WojewódzkiXL Wojewódzki Konkurs Krasomówczy Młodzieży Szkolnej im. Marii Zientary Malewskiej2 wyróżnienia28.10.2015Anna Wiatrak
II Wojewódzki Festiwal Sztuki Czytania - Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym MieścieIII miejsce26.11.2015Anna Wiatrak
Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS
Lidzbark Warmiński
cztery I miejsca, dwa II i jedno III05.12.2015Artur Wangin
V Wojewódzki Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych – MOK Korsze dwa I, dwa II i dwa III miejsca 11.12.2015Małgorzata Habuda
4.RegionalnyWarmiński Konkurs Recytatorski Poezji Św. Jana Pawła II – Karola Wojtyły w ramach obchodów Dni PapieskichI miejsce21.10.2015Anna Wiatrak
5.PowiatowyXIV Powiatowe Eliminacje XL Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej im. Marii Zientary Malewskiej2 laureatów19.10.2015Anna Wiatrak
Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” OSP Lidzbark Warmiński2 nagrody22.01.2016Marek Witanowski
6.MiejskiVII Konkurs Spektakli Profilaktycznych „To nie jest bilet w jedną stronę – droga bez uzależnień”nagroda główna, nagroda za reżyserię i za kreację aktorską19.11.2015Anna Wiatrak
Konkurs plastyczny „Poro melancholijna – Oczu oczarowanie” Stowarzyszenie Miej Marzenia Lidzbark Warmiński9 nagród21.11.2015Ewa Zajączkowska
Konkurs na Kartkę Świąteczną
i Szopkę Bożonarodzeniową – Lidzbarski Dom Kultury
4 nagrody16.12.2015Ewa Zajączkowska
Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych – Lidzbarski Dom Kulturytrzy I miejsca, dwa II miejsca, cztery III miejsca16.12.2015Małgorzata Habuda
V Szkolny Konkurs Zespołów Kolędniczych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku WarmińskimI miejsce22.12.2015Anna Wiatrak

„SZANUJMY WSPOMNIENIA” w MDK


17 grudnia 2015r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się kolejny koncert z cyklu „Szanujmy wspomnienia” pt. „Jest taki dzień”.
Jego adresatami byli rodzice uczestników biorących udział w prezentacjach artystycznych. Tym razem repertuar obejmował piękne, polskie kolędy i pastorałki. W świąteczny nastrój spotkania wprowadzili nas młodzi (uczęszczający na zajęcia wokalne od tego roku szkolnego) wokaliści z pracowni wokalnej pani Małgorzaty Habudy: Gabriel Graczyk, Zuzanna Borowiecka, Zuzanna Chycińska, Kinga Pełka, Wiktoria Wojciechowska, Alicja Jaworska, Judyta Andrukajtis, Antonina Dyrda, Daria Lisowska i Karolina Dworzańska.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczestnikom za zaufanie, współpracę i wspieranie nas w działaniach artystycznych.

KOLEJNE SUKCESY PRACOWNI WOKALNEJ
16 grudnia 2015r. w Lidzbarskim Domu Kultury odbył się Miejski Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych, w którym wzięli udział uczestnicy pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury prowadzonej przez Małgorzatę Habudę. Po raz kolejny wokaliści naszej placówki udowodnili, że ich talenty warto szlifować i prezentować na różnych szczeblach konkursów i przeglądów wokalnych.

W pierwszej kategorii wiekowej III miejsce zajął Gabriel Graczyk, najmłodszy uczestnik pracowni wokalnej. W kategorii klas I-III I miejsce zajęła Małgorzata Głodowska , miejsce III przyznano Zuzannie Borowieckiej. W kategorii klas IV-VI I miejsce wyśpiewała Julia Babik,
II miejsce Magdalena Wronowska, miejsce III przyznano Kindze Romasz. W kategorii Gimnazjum I miejsce otrzymała Julia Zielińska,
miejsce II Dawid Kaczyński zaś miejsce III otrzymała Wiktoria Głodowska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu, życząc im kolejnych sukcesów.

KOLĘDY W KAPLICY ZAMKOWEJ


W sobotę 12 grudnia 2015 r. w kaplicy zamkowej odbył się po raz czwarty Koncert Kolęd. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły młode talenty z pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury prowadzonej przez panią Małgorzatę Habudę.
Były to: Gabriel Graczyk, Aurelia Zajchowska, Zuzanna Borowiecka, Joanna Willecka, Małgorzata Głodowska, Alicja Czyrko, Kinga Romasz, Oliwia Pauperowicz, Magdalena Wronowska, Maja Klepacka, Angelika Krawczyk, Wiktoria Głodowska, Julia Zielińska, Dawid Kaczyński, Katarzyna Mika i Marta Dadura.

Zabytkowy klimat kaplicy rozbrzmiewał pięknem polskich kolęd i pastorałek. Występy młodych artystów przeplatane były wierszami
pani Anny Wiatrak. Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwała pani Beata Błażejewicz-Holzhey.
Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy za wspaniałe chwile.

Kolędowanie z nagrodami

Kolędowanie w Korszach11 grudnia br. w Korszach odbył się V Wojewódzki Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych, w którym wzięli udział uczestnicy pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury
im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim, prowadzonej przez Małgorzatę Habudę.
Do konkursu przystąpiło około 110 wokalnie uzdolnionych wykonawców z całego województwa, prezentując bardzo wysoki poziom wykonań.

Po raz kolejny wokaliści naszej placówki udowodnili, że ich talenty warto szlifować
i prezentować na różnych szczeblach konkursów i przeglądów wokalnych.
W pierwszej kategorii wiekowej III miejsce zajęła Aurelia Zajchowska, zaś Gabryś Graczyk, najmłodszy uczestnik otrzymał wyróżnienie.
W kategorii klas IV-VI I miejsce wyśpiewała Julia Babik, II miejsce Magdalena Wronowska, miejsce III przyznano Kindze Pełka.
W kategorii Gimnazjum I miejsce otrzymała Wiktoria Głodowska, miejsce II zajęła Julia Zielińska.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu, życząc im kolejnych sukcesów.

Debiut uczestniczek MDK na Wojewódzkim Festiwalu Sztuki Czytania


Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście w dniach 26 – 28 listopada 2015r. po raz drugi organizowało Wojewódzki Festiwal Sztuki Czytania. W tegorocznej edycji konkursu debiutowali uczestnicy z pracowni teatralnej z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim.

Najmłodszymi czytelniczkami prezentującymi teksty z dziedziny prozy i poezji literatury dziecięcej były Zuzanna Adamczyk, Patrycja Kłosowska, Wioletta Korzeniak, Olimpia Łokuciejewska i Julia Mikołap. Z dziecięcą gracją i znakomitą interpretacją przeczytały wiersze pod tytułem: “Zakochana sowa”, “Wywiad z Panem Robaczkiem” oraz fragment książki A.A. Milne pt. “Chatka Puchatka”. Równie godnie reprezentowały placówkę Nadia Serwach i Dominika Trubiło, które jako debiutantki zdobyły III miejsce. To niewątpliwy sukces pracowni teatralnej prowadzonej przez Annę Wiatrak, ponieważ w zmaganiach czytelniczych uczestniczyło aż 150 przedstawicieli szkół z różnych kategorii wiekowych.

Tym większa radość, że spośród występujących, jako jedyne pokusiły się na interpretację utworu poetyckiego – wiersza Wisławy Szymborskiej pod tytułem “Rozmowa z kamieniem”. Pomimo wysoko postawionej poprzeczki i wybranego repertuaru udowodniły, że praca na zajęciach teatralnych i zaangażowanie w proces rozwijania pasji przynosi efekty. Odzwierciedleniem praktycznych działań jest zwycięstwo na podium jakże trudnego, nowatorskiego wyzwania, jakim jest udział w konkurencyjnej sztuce czytania.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nagrodzone talenty plastyczne wychowanków MDK

Nagrodzone talenty plastyczne wychowanków MDKNagrodzone talenty plastyczne wychowanków MDK
28.11.2015r. w Młodzieżowym Domu Kultury
im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim odbyło się uroczyste podsumowanie
XXI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moje miasto – moja miejscowość”
z tegorocznym tematem przewodnim
„Ruch, sport, aktywność w mojej miejscowości”.
Z naszej placówki nagrody w konkursie otrzymali:
(Kliknij w zdjęcie aby otworzyć pełny rozmiar)

Wiktoria Skalska – uczestniczka zajęć pracowni plastyczno-rękodzielniczej pani Marleny Wronowskiej oraz Boguś Końka – uczestnik zajęć pracowni plastycznej prowadzonej przez panią Ewę Zajączkowską w Warmińskiej Galerii Młodego Artysty.

Serdecznie gratulujemy!

Wokalistki z MDK na podium Ogólnopolskiego Festiwalu w Szczytnie


W dniach 21-22 listopada 2015 roku w Szczytnie odbył się I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Polska muzyka lat 80” im. Grażyny Świtały. W kategorii powyżej lat 16, czołowe miejsca wyśpiewały dwie zdolne lidzbarczanki, uczestniczki pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim, prowadzonej przez Panią Małgorzatę Habudę.

Uczestnicy prezentowali dwa utwory z lat 80-tych, spośród których jeden mógł być autorstwa Grażyny Świtały. Agata Graczyk zdobyła I Miejsce, zaś Marta Dadura wyśpiewała miejsce II. W niedzielę 22 listopada, laureatki wzięły udział w uroczystym koncercie galowym, na którym gościem specjalnym była córka Grażyny Świtały – Agata Świerczewska.

Wielkie gratulacje dla dziewcząt! Życzymy dalszych sukcesów!

“Słowem malowane” – plastyczna interpretacja wierszy Gałczyńskiego
21 listopada 2015r. w Oranżerii Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego organizowanego przez
Stowarzyszenie “Miej Marzenia”. Konkurs nosił tytuł “Słowem malowane” czyli plastyczna interpretacja wierszy Gałczyńskiego.
Młodzież i dzieci z Warmińskiej Galerii Młodego Artysty przy MDK w Lidzbarku Warmińskim, wzięły udział w konkursie i otrzymały nagrody
i wyróżnienia. Są to: Angelika Konopielko, Justyna Szałkowska, Monika Gromadka, Julianna Kozłowska, Natalia Wajda, Weronika Serafin, Blanka Saduńska, Patrycja Kozieł, Laura Parszo, Gabriel Łokuciejewski. Gratulujemy!

Tancerki z MDK na Turnieju Tańca “Warmia Power 2015”


W sobotę 21 listopada 2015r. w Stawigudzie odbył się V Wojewódzki turniej Tańca Nowoczesnego “Warmia Power 2015”.
W rywalizacji udział wzięło około 20 zespołów i solistów z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Reprezentantami Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim były 3 zespoły w kategorii do lat 11.
“Szalone Małolaty” prowadzone przez Panią Lilię Kuryłowicz, “Dancing Stars” przygotowane przez Panią Esterę Płonowską oraz zespół “Bailar” pod kierunkiem Pani Anety Kuryłowicz. Była to najliczniejsza kategoria wiekowa. Poszczególne zespoły zaprezentowały bardzo wysoki pozom swoich występów. Za udział w konkursie grupy taneczne otrzymały puchary i dyplomy a nauczyciele podziękowania. Organizatorzy Turnieju zadbali o wspaniałą atmosferę dzięki czemu młodzi tancerze nie odczuwali stresu rywalizacji.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Trzy nagrody w jednym konkursie


19 listopada 2015r. w Lidzbarskim Domu Kultury odbył się VII Konkurs Spektakli Profilaktycznych „To nie jest bilet w jedną stronę – droga bez uzależnień”. Grupa teatralna “Paranormal”, za spektakl pt. “Nie wie nikt”, pod kierunkiem Anny Wiatrak, nauczycielki zajęć teatralnych
z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim, zdobyła główną nagrodę.

Obsadę przedstawienia stanowiły uczęszczające do pracowni teatralnej, uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. K. Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim. Sposób ujęcia tematu oraz forma przekazu urzekła jurorów, co odzwierciedliło się w postaci wygranej za reżyserię. Jury dostrzegło również Dominikę Trubiło, uczestniczkę zajęć teatralnych MDK, przyznając jej nagrodę za kreację aktorską. Zabawa w teatr przynosi nie tylko satysfakcję młodym aktorom, ale też inspiruje do poszukiwań i doznań aktorskich w niełatwych do ujęcia tematach.
Tym większa radość, gdy w aktywne działanie włączają się młodzi ludzie, a w proces tworzenia sztuki zaangażowany jest zarówno nauczyciel, jak i jego podopieczni.

Debiut zespołu „Paranormal” został uhonorowany trzema nagrodami. To wyróżnienie w znaczny sposób wpłynie na kontynuację podjętych wyzwań i rozwijanie wspólnej pasji w dziedzinie teatru. Bo, jak powiedział Henry Ford: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, a wspólna praca to sukces”.
Krasomówcy z Młodzieżowego Domu Kultury


Lidzbarski Dom Kultury 28 października 2015 roku po raz 40 był organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej im. Marii Zientary –Malewskiej. Honorowym patronatem ten etap konkursu objęty został przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Dwie laureatki etapu powiatowego, uczestniczki pracowni teatralnej z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim, zostały przez jury uhonorowane wyróżnieniami.

W kategorii klas IV – VI Olimpia Łokuciejewska autorskim tekstem Anny Wiatrak pt. „Warmia smakiem malowana” opowiadała o potrawach królujących na warmińskich stołach. Jej interpretacja spowodowała, że w kaplicy zamkowej na moment uniósł się zapach i smak dań, których słuchający przez chwilę mieli ochotę spróbować. Podczas artystycznej prezentacji publiczności towarzyszył nastrój warmińskiej wsi, podkreślony zapachem, gdzie swojsko pachnie jabłko, prawdziwy chleb, ręcznie ubite świeże masło, kasza, czy gulasz.

Dominika Trubiło reprezentowała kategorię szkół ponadgimnazjalnych. W znakomity sposób przekazała emocje i przeżycia doznane podczas oratorskiej podróży do Osetnika. „Harcerskie serce” to tytuł tekstu napisany, w formie pamiętnika, przez Annę Wiatrak. W relacji Dominiki historia przeplatała się z rzeczywistością. Okraszona była wspomnieniami i przemyśleniami na temat zwiedzania mniej znanych miejscowości naszego powiatu. W krasomówczej gawędzie wyjaśniła co kryje się pod hasłem „ratować zabytki”, do czego żarliwie namawiała. Zachęcała do odwiedzenia miejsca, nie tylko magicznego harcersko, ale też historycznie. Szczególnie ciepło zaprosiła wszystkich obecnych do wsi Osetnik, by przyjechali tam , usiedli i wsłuchali się w słowa, które opowiada warmiński wiatr.

Praca i zaangażowanie w trud nauczenia się na pamięć 5- minutowego i 10-minutowego tekstu przez uczestniczki zajęć teatralnych została zwieńczona sukcesem na szczeblu wojewódzkim, co jest ogromnym powodem do dumy zarówno ich samych, jak również nauczyciela pracowni teatralnej i rodziców.
VI edycja konkursu „Damą być” – „Kto ma tyle wdzięku…”

Dzieci z pracowni plastycznych MDK wzięły udział w VI edycji konkursu „Damą być” – „Kto ma tyle wdzięku…”
organizowanym przez stowarzyszenie kobiet “Miej Marzenia”. Uczestnicy naszej placówki zdobyli wiele nagród i wyróżnień
w różnych kategoriach wiekowych. Spośród 328 prac nagrodzono i wyróżniono następujące osoby:
Maria Nicewicz – lat 7, Maja Kowalska – lat 6, Milena Jurkowska – lat 7, Jakub Habuda – lat 6, Justynka Przybylska – lat 6,
Gabriel Łokuciejewski – lat 6, Lena Kalinowska – lat 5, Natalia Wajda – lat 9, Olimpia Łokuciejewska – lat 10,
Aleksandra Grzegorczyk – lat 10, Karolina Dworzańska – lat 8, Paulina Malik – lat 7, Magdalena Dadura – lat 8, Zuzia Piotrowska – lat 7, Amelia Szuksztul – lat 11, Magdalena Wronowska – lat 11, Angelika Konopielko – lat 17.
Podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbyło się 18 czerwca br. w Warmińskiej Galerii Młodego Artysty.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy na fotorelację do naszej galerii: FOTORELACJA Z WRĘCZENIA NAGRÓD LINK

Osiągnięcia w II półroczu roku szkolnego 2014/2015

LpZasięgRodzaj konkursu, imprezy...WynikiDataImię i nazwisko nauczyciela prowadzącego
1.OgólnopolskiIX Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” - ŁomżaI miejsce27-1.03.2015Małgorzata Habuda
XIX Ogólnopolski Konkurs im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”2 nagrody i 4 wyróżnienia w plastyce28.03.2015Ewa Zajączkowska,
Marlena Wronowska
Mistrzostwa Krajowe zrzeszenia LZS – Piotrków TrybunalskiI i II miejsce09.05.2015Artur Wangin
Puchar Polski Kadetów Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach – Janów LubelskiIII miejsce23.05.2015Artur Wangin
Ogólnopolska Oimpiada Młodzieży – Solec Kujawskidwa III miejsca22.06.2015Artur Wangin
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Muzyka w szarości”wyróżnienie honorowe08.06.2015Marlena Wronowska
2.WojewódzkiXVI Wojewódzki Konkurs Piosenki Europejskiej - OlsztynGrand prix i wyróżnienie15.04.2015Małgorzata Habuda
III Rzut Ligi Szkolnej w zapasach – Nowe Miasto Lubawskietrzy I miejsca, dwa III miejsca11.04.2015Artur Wangin
VI Wojewódzki Przegląd Wokalny „Komu Piosenkę” w BartoszycachI i II miejsce,dwa III miejsca oraz 4 wyróżnienia 17-18.04.2015Małgorzata Habuda
XIII Wojewódzki Przegląd Gitary Klasycznej – Olsztyn wyróżnienie25.04.2015Edward Chrostek
XII Wojewódzki Konkurs Wokalny „TALENT 2015” - PasłękI,II i III miejsce i dwa wyróżnienia05.06.2015Małgorzata Habuda
IV Rzut Ligi Szkolnej w zapasach – Ryntrzy I i II miejsce11.06.2015Artur Wangin
VI Wojewódzki Przegląd Wokalny „Mazurski Słowik” Korsze 2015dwa II, i III miejsca16.06.2015Małgorzata Habuda
Wojewódzki Przegląd Zespołów Muzycznych – Górowio IławeckieII miejsce13.06.2015Edward Chrostek
3.PowiatowyIV Powiatowy Konkurs Ekspresji Dziecięcej o „Złote pióro Poezji”dwóch laureatów, dwie nagrody i wyróżnienie 16.03.2015Anna Wiatrak,
Estera Płonowska
III Powiatowy Przegląd Piosenki „Zaśpiewaj mi ...”I i III miejsce oraz wyróżnienie20.05.2015Małgorzata Habuda,
Estera Płonowska
4.RejonowyXXXIII Konkurs Recytatorski „Spotkania z Poezją” - eliminacje rejonowelaureat20.05.2015Anna Wiatrak
5.MiejskiXXXIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Spotkania z Poezją” - eliminacje miejskie II miejsce06.05.2015Anna Wiatrak
Miejski Konkurs Wokalny „Słowik”dwa I miejsca, pięć II miejsc, dwa III miejsca, trzy wyróżnienia30.04.2015Małgorzata Habuda
„Kto ma tyle wdzięku...”6 – edycja Konkursu Plastycznego „Damą Być” – 20157 nagród
8 wyróżnień
18.06.2015Marlena Wronowska, Ewa Zajączkowska

Zespoły taneczne zaprezentowały się w Babiaku

Zdjęcia: źródło link

Dnia 14 czerwca 2015r. nasze zespoły taneczne: “Szalone Małolaty”, “Prim” pod kierunkiem Pani Lilii Kuryłowicz
oraz zespół “Bailar” pod kierunkiem Pani Anety Kuryłowicz, miały okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne
podczas Regionalnych Zawodów Konnych w Babiaku.
Organizatorzy:
– Klub Jeździecki “Kamińskich” z Ignalina
– Gminny Ośrodek Kultury

Sukces pracowni teatralnej MDK

olimpia-lokuciejewska-szp-72892-247571-247576
Olimpia Łokuciejewska, uczestniczka pracowni teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury, pokonała dwa etapy
– eliminacje miejskie i rejonowe XXXIII Konkursu Recytatorskiego „ Spotkania z Poezją”, awansując do etapu
na szczeblu wojewódzkim.

Konkurs recytatorski to zachęta do wędrówki w głąb siebie. To bezpośredni, graniczący z formą zabawy,
sposób samodoskonalenia, to nauka komunikacji, to możliwość manifestacji artystycznej i rozwijanie twórczej wyobraźni. Recytacja jest niewątpliwym sojusznikiem w kształceniu kultury językowej młodego pokolenia, zwłaszcza, gdy dotyczy obszarów literatury dziecięcej, którą coraz częściej zastępują wirtualne obrazy.
Udział w prezentacjach własnego postrzegania poezji pozwala na rozwijanie osobowości i wrażliwości młodego człowieka, dając mu szansę na wnikliwe dostrzeganie piękna języka ojczystego oraz osobiste przeżywanie wartości, jakie niesie poezja dziecięca.

Już po raz XXXIII, w Lidzbarskim Domu Kultury, odbywały się eliminacje miejskie i rejonowe Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”. Dwa etapy pokonała Olimpia Łokuciejewska, uczestniczka pracowni teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim. Z osobistym wdziękiem i wiarygodnością zinterpretowała wiersz Hanny Niewiadomskiej pt. „Kropka”, pokazując oratorski kunszt. Naturalność i interpretację poetyckiego tekstu wygłoszonego przez Olimpię dostrzegło jury, przyznając I miejsce w Rejonowych Eliminacjach XXXIII Wojewódzkiego Konkursu „Spotkania Poezją”.
To był przedostatni etap w drodze do zwieńczenia deklamacyjnych zmagań. Jako jedyna reprezentantka powiatu lidzbarskiego,
w najmłodszej kategorii tej dziedziny artystycznej, będzie ambasadorem naszego regionu w dniu 12 czerwca 2015r., w Olsztynie.
Gratulujemy i życzymy sukcesu w słownej rywalizacji na szczeblu województwa warmińsko- mazurskiego.

Anna Wiatrak

Sukcesy pracowni wokalnej MDK – Kwiecień 2015
Uczestniczki zajęć pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim,
prowadzonej przez Panią Małgorzatę Habudę wzięły udział w dwóch wojewódzkich przeglądach piosenki.
Po raz kolejny nasze talenty zachwyciły jurorów. Spośród występujących nagrodzono i wyróżniono wokalistki naszej placówki.

W XVI Wojewódzkim Konkursie Piosenki Europejskiej, który odbył się w Pałacu Młodzieży w Olsztynie, podczas przesłuchań do konkursu
w dniu 14.04.2015r., zakwalifikowano wszystkie uczestniczki z MDK: Julię Zielińską, Zuzannę Wołk, Martę Dadurę oraz Agatę Graczyk.
W finale konkursu, który odbył się 15.04.2015r., nagrodę główną GRAND PRIX zdobyła Agata Graczyk, natomiast wyróżniona została Marta Dadura. W komisji oceniającej występy wokalne zasiedli: mgr Iwona Łazicka-Pawlak – dyrektor Pałacu Młodzieży w Olsztynie, prof. Leszek Szarzyński – dyrektor Instytutu Muzyki Uniwersytetu W-M, prof. Józef Wojtkowiak – nauczyciel akademicki Uniwersytetu W-M, mgr Irmina Kaczor – specjalistka w zakresie języka angielskiego. Jury przewodniczył dr Grzegorz Lewandowski – specjalista od emisji głosu, nauczyciel akademicki Uniwersytetu W-M. Talenty mieszkanek powiatu lidzbarskiego zostały dostrzeżone przez członków komisji oceniającej.
Solistki urzekły swoim głosem i interpretacją wykonywanych utworów. Szczególny zachwyt wzbudziła tegoroczna maturzystka Agata Graczyk, która otrzymała zaproszenie do rozwijania kunsztu wokalnego na wydziale wokalistyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

fot. Pałac Młodzieży w Olsztynie

Kolejnym wydarzeniem, w którym wzięły udział uczestniczki pracowni Pani Małgorzaty był przeprowadzony w dniach 17-18.04.2015r.,
VI Wojewódzki Przegląd Wokalny „Komu Piosenkę” w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach. W kategorii Szkół Podstawowych – klasy I – III, drugie miejsce zajęła Alicja Czyrko. Wyróżnienia w konkursie otrzymały: Kinga Romasz i Małgorzata Głodowska. W kategorii Szkół Podstawowych – klasy IV – VI, trzecie miejsce zajęła Magdalena Wronowska. Wyróżnione zostały: Maja Klepacka i Julia Babik. Następnego dnia 18.04.2015r., w kategorii Szkół Gimnazjalnych, trzecie miejsce wyśpiewała Zuzanna Wołk, zaś w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych, pierwsze miejsce otrzymała Agata Graczyk.

fot. Marlena Wronowska

Bardzo dziękujemy pani Małgorzacie Habuda za trud włożony w kształcenie młodych talentów, życzymy wytrwałości oraz satysfakcji z pracy zaś wszystkim reprezentującym naszą placówkę w obu wojewódzkich konkursach wokalnych serdecznie dziękujemy za wspaniałe sukcesy życząc powodzenia na następnych szczeblach kariery.

Kamil Szymański

Plebiscyt – Osobowość Roku 2014
Gala Osobowości 2015

Serdecznie dziękujemy za Wasze poparcie i oddane na nas głosy w Plebiscycie na Osobowość Roku 2014.
To wyraz Waszego zaangażowania i zaufania, za które jesteśmy bardzo wdzięczni.

Wokalny sukces MDK
W dniach 28.02 – 01.03.2015r. w Łomży odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej “Radość spod kapelusza”.
Do tegorocznej edycji zgłosiło się 39 młodych wokalistów, aktorów i recytatorów z rożnych regionów Polski. Poszczególne prezentacje ocenione były przez jury w składzie: przewodniczący prof. Jan Zdziarski – Akademia Teatralna w Warszawie, Zofia Adamska – polonistka, Dorota Chotecka-Pazura – aktorka, Agata Durzyńska – nauczycielka muzyki, Radosław Pazura – aktor. Przed nimi było bardzo trudne zadanie, gdyż wszyscy uczestnicy byli znakomici. Jednak w tegorocznej edycji nie przyznano Grand Prix. W kategorii piosenka triumfowała Agata Graczyk z pracowni wokalnej Małgorzaty Habudy w Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim.
Nasza utalentowana wokalistka wykonała piosenkę z kabaretu “Starszych Panów” – Panienka z temperamentem.
W ubiegłym roku Agata otrzymała wyróżnienie. Wielkie słowa uznania i gratulacje.
Ewa Giedryś


fot. 4lomza.pl

21 lutego w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbyły się uroczystości związane z Dniem Myśli Braterskiej.
Jest to święto, które powstało na cześć twórcy skautingu Roberta Badena – Powella.
Data urodzin 22.02.1857 stała się na całym świecie, świętem wszystkich harcerzy oraz ich przyjaciół.
Wśród zaproszonych gości była Pani Ewa Giedryś – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto
w Lidzbarku Warmińskim, która z rąk druha Michała Lutkiewicza -Komendanta Hufca Orneta, otrzymała
podziękowanie za wspieranie działań na rzecz dzieci i młodzieży.

22.02.2015

(Kliknij w zdjęcie aby otworzyć pełny rozmiar)

Osiągnięcia w I półroczu roku szkolnego 2014/2015

LpZasięgRodzaj konkursu, imprezy...WynikiDataImię i nazwisko nauczyciela prowadzącego
1.OgólnopolskiDrużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach
– Warszawa
III miejsce20.09.2014Artur Wangin
Mistrzostwa Polski Juniorów w stylu klasycznym w zapasach
– Radomsko
III i V miejsce04.10.2014Artur Wangin
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w stylu wolnym
w zapasach – Borkowice
dwa I i III miejsce18.10.2014Artur Wangin
Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Jedzie pociąg z daleka”
pod patronatem Ryszarda Rynkowskiego
– CSE „Światowid ” – Elbląg
II i dwa III miejsca08.11.2014Małgorzata Habuda
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
„Moje miasto – moja miejscowość”
– MDK Lidzbark Warmiński
4 nagrody22.11.2014Marlena Wronowska,
Ewa Zajączkowska,
Mistrzostwa Polski Młodzików w stylu wolnym w zapasach
– Olsztyn
II i III miejsce29.11.2014Artur Wangin
Mistrzostwa Polski Młodzików w stylu klasycznym
w zapasach – Janów Lubelski
dwa I miejsca30.11.2014Artur Wangin
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
„Kartka Świąteczna Boże Narodzenie – Nowy Rok”
– Świdnica
wyróżnienie18.12.2014Marlena Wronowska
Ogólnopolski Otwarty Konkurs Wokalny
„O gwiazdo Betlejemska” - Piwnica Artystyczna
– Bartoszyce
I, II i III miejsce20-21.12.2014Małgorzata Habuda
2.WojewódzkiIV Wojewódzki Przegląd Kolęd i Piosenek Świątecznych
– MDK Bartoszyce
trzy III miejsca oraz trzy wyróżnienia04-05.12.2014Małgorzata Habuda
IV Wojewódzki Przegląd Kolęd,
Pastorałek i Piosenek Świątecznych
– MOK Korsze
I, II i trzy III miejsca oraz dwa wyróżnienia12.12.2014Małgorzata Habuda
IV Edycja Regionalnego Konkursu Plastycznego
„W krainie mojej wyobraźni – Śniło mi się że...”
– Elbląg
I miejsce i wyróżnienie16.12.2014Marlena Wronowska
3.PowiatowyXIII Powiatowe Eliminacje XXIX Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej im. Marii Zientary Malewskiej
– MDK Lidzbark Warmiński
dwóch laureatów15.10.2014Anna Wiatrak
4.MiejskiVI Konkurs Spektakli Profilaktycznych
„To nie jest bilet w jedną stronę – droga bez uzależnień”
wyróżnienie06.11.2014Anna Wiatrak
Konkurs na Kartkę Świąteczną i Szopkę Bożonarodzeniową
– Lidzbarski Dom Kultury
5 nagród18.12.2014Ewa Zajączkowska
Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych
– Lidzbarski Dom Kultury
pięć I miejsc, dwa II miejsca, dwa III miejsca
i dwa wyróżnienia
17.12.2014Małgorzata Habuda

Wkrótce zakończy się pierwsze półrocze roku szkolnego 2014/2015.
Dla uczestników pracowni wokalnej z Młodzieżowego Domu Kultury prowadzonej przez panią Małgorzatę Habudę
to czas wytężonej i ciężkiej pracy.

Miesiąc grudzień obfitował w różnego rodzaju konkursy, zaczynając od szczebla miejskiego po ogólnopolski.
Przeglądy, w których brali udział wokaliści oddawały klimat świąteczny. To na nich właśnie młodzi artyści prezentowali kolędy,
pastorałki i piosenki świąteczne. Po raz kolejny uczestnicy pracowni wokalnej naszej placówki udowodnili, że ich talenty
warto szlifować i prezentować na różnych szczeblach konkursów i przeglądów wokalnych.

Poniżej przedstawiamy osiągnięcia pokonkursowe uczestników pracowni wokalnej,
które zdobyli w poszczególnych kategoriach wiekowych:

● 4/5-12 -2014r. – IV Wojewódzki Przegląd Kolęd i Piosenek Świątecznych w Bartoszycach

► Kat. kl. I-III
– III miejsce – Alicja Czyrko
– Wyróżnienia : Małgorzata Głodowska, Kinga Romasz

► Kat. kl. IV-VI
– III miejsce – Wiktoria Głodowska
– Wyróżnienie: Dawid Kaczyński

► Kat. gimnazjum
– III miejsce – Julia Zielińska

● 12-12-2014r. – IV Wojewódzki Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Korszach

► Kat. kl. I-III
– Wyróżnienie: Kinga Romasz

► Kat. kl. IV-VI
– I miejsce – Julia Babik
– III miejsce – Magdalena Wronowska
– III miejsce – Dawid Kaczyński
– Wyróżnienie: Wiktoria Głodowska

► Kat. gimnazjum
– III miejsce – Julia Zielińska

► Kat. szkoły ponadgimnazjalne i dorośli
– II miejsce – Agata Graczyk

● 17-12.2014r. – Miejski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych

► Kat. przedszkola
– I miejsce – Aurelia Zajchowska

► Kat. kl. I-III
– I miejsce – Kinga Romasz
– I miejsce – Małgorzata Głodowska
– II miejsce – Alicja Czyrko

► Kat. kl. IV-VI
– I miejsce – Magdalena Wronowska
– II miejsce – Julia Babik
– III miejsce – Oliwia Pauperowicz
– III miejsce – Wiktoria Głodowska
– Wyróżnienie: Dawid Kaczyński

► Kat. gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne
– I miejsce – Agata Graczyk
– Wyróżnienie: Julia Zielińska

● 20/21-12-2014r. – Ogólnopolski Konkurs Wokalny „O Gwiazdo Betlejemska”
w Bartoszycach

► Kat. kl. IV-VI
– II miejsce – Julia Babik
– III miejsce – Magdalena Wronowska

► Kat. szkoły ponadgimnazjalne
– I miejsce – Agata Graczyk

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów. Życzymy im kolejnych sukcesów w nowym półroczu
a tym samym placówce powodów do dumy z naszych zdolnych podopiecznych.
Małgorzata Habuda

Duży sukces podopiecznych trenera Artura Wangina
Ewelina Kozłowska ze srebrem, Jakub Kozłowski z brązowym medalem –
Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym.

W miniony weekend od 7 do 9 Listopada w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach
w stylu wolnym i zapasach kobiet. W zawodach wzięło udział łącznie 346 zawodników i zawodniczek, stoczono łącznie 594 walki.
W grupie chłopców rywalizowało 60 klubów, a LUKS Warmia zajęła 19 miejsce drużynowo. Pierwsze miejsce zajęła Slavia Ruda Śląska, drugie Suples Kraśnik a trzecie ZTA Zgierz, natomiast w grupie dziewcząt rywalizowało 47 klubów, nasz klub zajął 21 miejsce drużynowo. Pierwsze miejsce zajęła Slavia Ruda Śląska przed Suplesem Wierzbica i AKS Piotrków Trybunalski.

Podopieczni Trenera Artura Wangina zdobyli dwa medale. Srebrny Medal wywalczyła Ewelina Kaczyńska w kategorii wagowej 67 kg,
a brązowy medal wywalczył Jakub Kozłowski w kategorii wagowej 100 kg. Pozostali zawodnicy uplasowali się poza podium.
W zawodach nie startował Szymon Szymonowicz, który leczy kontuzję.

Trener Artur Wangin nie kryje zadowolenia i chciałby podziękować Urzędowi Miasta oraz Młodzieżowemu Domu Kultury
za możliwość prowadzenia sekcji i rozwijania tych młodych talentów.

Teraz lidzbarskich klasyków czeka start w Wałbrzychu w Pucharze Polski Juniorów oraz pod koniec listopada Trener Artur Wangin
rusza ze swoimi zawodnikami wraz z Szymonem Szymonowiczem na czele do Janowa Lubelskiego na Mistrzostwa Polski Młodzików
w zapasach w stylu klasycznym. TRZYMAMY KCIUKI!


Autor: Krzysztof Przybysz

“JEDZIE POCIĄG Z DALEKA”
Pod takim tytułem 8 listopada odbył się kolejny Ogólnopolski Konkurs Wokalny w Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID w Elblągu. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprezentowanie dwóch utworów, z których jeden obowiązkowo z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego. W kategorii szkół podstawowych Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowały trzy wokalistki z pracowni wokalnej prowadzonej przez panią Małgorzatę Habudę. Dziewczęta i tym razem zostały zauważone i odniosły sukcesy. Drugie miejsce przyznano Julii Babik prezentującej utwór z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego- „Pięknie żyć” oraz piosenkę „ Ene due rabe swing”.
Trzecie miejsce ex aequo otrzymały Magdalena Wronowska za utwór „Bardzo cicha noc” i „Różową piosenkę” oraz Wiktoria Głodowska, która pięknie zaśpiewała piosenkę „Dziewczyny lubią brąz” i „Za duża, za mała”.
Członkowie jury podsumowując konkurs wokalny udzielali uwag i wskazówek dotyczących interpretacji utworu, poprawnej dykcji i innych. Wyróżnili wówczas nauczyciela Młodzieżowego Domu Kultury panią Małgorzatę Habudę , wskazując na ogromny wkład pracy i świetne przygotowanie uczestników, a także staranność w wyborze dobrej jakości podkładów muzycznych. Pani Małgorzata Habuda jako jedyny instruktor otrzymała wyróżnienie w formie dyplomu. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Życzymy, aby utalentowana młodzież doskonaląc swój warsztat wokalny w Młodzieżowym Domu Kultury reprezentowała nasze miasto w konkursach o randze ogólnopolskiej odnosząc kolejne sukcesy. BRAWO!
Marlena Wronowska


Autor: Marlena Wronowska

W roku 2014 przypadła setna rocznica urodzin Pani Ireny Kwinto – warmińskiej bajkopisarki i patronki naszej placówki.
W związku z tym Rada Pedagogiczna w porozumieniu z Radą Rodziców i Samorządem Wychowanków podjęła uchwałę
ustanawiającą rok 2014 w placówce – Rokiem Ireny Kwinto.
Przeprowadzone zostały różnorodne działania poświęcone pani Irenie, które będą nadal kontynuowane
w pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/2015.

Osiągnięcia w II półroczu roku szkolnego 2013/2014

LpZasięgRodzaj konkursu, imprezy...WynikiDataImię i nazwisko nauczyciela prowadzącego
1.MiędzynarodowyMiędzynarodowy Turniej
o Puchar Warmii i Mazur
– Olsztyn
Szymonowicz Szymon - I msc.
Kozłowski Jakub - I msc.
Kaczyńska Ewelina - I msc.
Borkowski Grzegorz - I msc.
Kościeniewicz Gabriel - III msc.
29.03.2014Artur Wangin
Międzynarodowy Turniej Młodzików – LubawaSzymonowicz Szymon - I msc.
Kozłowski Jakub - III msc.
10.05.2014Artur Wangin
2.Ogólnopolski II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje Anioły”
- Chodzież
Rybusiewicz Julia - wyróżnienie30.01.2014Marlena Wronowska
VIII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” - ŁomżaGraczyk Agata - wyróżnienie07-09.03.2014Małgorzata Habuda
XVIII Ogólnopolski Konkurs im. Ireny Kwinto
„Życie bajką jest”
Nagrody:
Andrukajtis Julia,
Laskowska Patrycja,
Zadrożna Kornelia
29.03.2014Ewa Zajączkowska,
Marlena Wronowska
X Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Kryształowa Nuta” - Lidzbark WarmińskiKwalifikacje:
Graczyk Agata,
Dadura Marta
26.04.2014Małgorzata Habuda
Krajowe Mistrzostwa Zrzeszenie LZS w zapasach w stylu klasycznym
– Piotrków Trybunalski
– Bydgoszcz
Zbutowicz Dawid - I msc.
Wiśniewski Piotr - III msc.
30.05-01.06.2014Artur Wangin
3.WojewódzkiXV Wojewódzki Konkurs Piosenki Europejskiej
- Olsztyn
Graczyk Agata - III msc.01.04.2014Małgorzata Habuda
V Wojewódzki Przegląd Wokalny „Komu Piosenkę” w BartoszycachGraczyk Agata - II msc.
Wyróżnienia: Wronowska Magdalena, Głodowska Wiktoria, Babik Julia, Zielińska Julia, Wołk Zuzanna, Dadura Marta
12-13.04.2014Małgorzata Habuda
Wojewódzki Przegląd Gitary Klasycznej – OlsztynWyróżnienia: Jaworska Jonata, Jaworska Mirella, Galon Karolina, Stankiewicz Katarzyna26.04.2014Edward Chrostek
III Rzut Ligi Szkolnej
w zapasach
– Nowe Miasto Lubawskie
Szymonowicz Szymon - I msc.
Kościeniewicz Gabriel - I msc.
Kościeniewicz Norbert - II msc.
Mikszto Dawid - III msc.
03.05.2014Artur Wangin
V Wojewódzki Przegląd Wokalny „Mazurski Słowik” Korsze 2014Graczyk Agata - GRAND PRIX
Głodowska Wiktoria - I msc.
Wronowska Magdalena - II msc.
Skiber Marlena - II msc.
Klepacka Maja - III msc.
Dadura Marta - III msc.
Romasz Kinga - wyróżnienie
Zielińska Julia - wyróżnienie
04.06.2014Małgorzata Habuda
IV Rzut Ligi Szkolnej
w zapasach – Ryn
Szymonowicz Szymon - I msc.
Kaczyńska Ewelina - I msc.
Borkowski Grzegorz - II msc.
Kościeniewicz Gabriel - III msc.
Kościeniewicz Norbert - III msc.
07.06.2014Artur Wangin
I Wojewódzki Festiwal Taneczny „Magia Tańca” Mikołajki 2014Zespół tańca
"SZALONE MAŁOLATY" - I msc.
21.06.2014Lilia Kuryłowicz
4.PowiatowyIII Powiatowy Konkurs Ekspresji Dziecięcej
o „Złote pióro Poezji”
Kłosowska Patrycja - LAUREAT
Gołąbek Patrycja - nagroda
Łokuciejewska Olimpia - wyróżnienie
05.03.2014Anna Wiatrak
I Powiatowy Przegląd Piosenki „Zaśpiewaj mi ...”Wronowska Magdalena - I msc.
Klepacka Maja - II msc.
Romasz Kinga - III msc.
Dworzańska Karolina - wyróżnienie
Czyrko Alicja - wyróżnienie
29.05.2014Małgorzata Habuda
5.MiejskiKonkurs Plastyczny
„15 lat w NATO”
- 9 Pułk Rozpoznawczy
w Lidzbarku Warmińskim
Piotrowska Martyna - I msc.
Fenkanin Piotr - III msc.
Dudkiewicz Paulina - III msc.
Romasz Kinga - wyróżnienie
14.03.2014Ewa Zajączkowska,
Marlena Wronowska
Miejskie Eliminacje XXXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego
„Spotkania z poezją"
Kłosowska Patrycja - wyróżnienie29.04.2014Anna Wiatrak
Miejski Konkurs Wokalny „Słowik”Krawczyk Angelika - I msc.
Klepacka Maja - I msc.
Zielińska Julia - I msc.
Głodowska Wiktoria - I msc.
Dadura Marta - I msc.
Czyrko Alicja - II msc.
Wołk Zuzanna - II msc.
Dworzańska Karolina - III msc.
Wronowska Magdalena - III msc.
Babik Julia - III msc.
Karolczak Gabriela - wyróżnienie
Graczyk Agata - wyróżnienie
28.04.2014Małgorzata Habuda
Konkurs Plastyczny „Lustereczko powiedz przecie...”
5 – edycji konkursu plastycznego „Damą Być”
– 2014
Jastrzębowska Aleksandra - LAUREAT
Nagrody: Jackowska Hanna, Dworzańska Karolina, Chycińska Aleksandra, Jaszewska Dominika, Jurkowska Maja, Borkowska Kinga, Olszewska Natalia, Biedrzyńska Julia, Dadura Magda, Kozłowska Julia, Jankowska Hanna
17.06.2014Ewa Zajączkowska,
Marlena Wronowska

Organizacja imprez placówki w II półroczu roku szkolnego 2013/2014

Lp.DataImprezaIlość uczestników
1.II - VIII 2014"Galeria w oknie" - prezentacja plastyczna twórczości młodzieżowej i dziecięcej17
2.II - VIII 2014Wystawa prac w Warmińskiej Galerii Młodego Artysty76
3.13.02.2014Koncert rockowy - "Walentynki"70
4.05.03.2014III Powiatowy Konkurs Ekspresji Dziecięcej o "Złote pióro Poezji"22
5.29.03.2014XVIII Ogólnopolski Konkurs im. Ireny Kwinto "Życie bajką jest"1159
6.09.05.2014Spotkanie z cyklu "Szanujmy wspomnienia" z byłymi uczestnikami pracowni rękodzielniczej z okazji 100-lecia urodzin Ireny Kwinto20
7.29.05.2014II Powiatowy Przegląd Piosenki "Zaśpiewaj mi ..."60
8.26.05.2014Koncert "Mojej Mamie" w wykonaniu dzieci z akademii malucha z okazji Dnia Matki22
9.31.05.2014Powiatowy Piknik Rodzinny z okazji jubileuszu 15-lecia Powiatu Lidzbarskiego
pod patronatem pary Prezydenckiej - Anny i Bronisława Komorowskich
200
10.01.06.2014Przygotowanie Loterii Fantowej podczas VII Miejskiego Pikniku Rodzinnego
w Parku im. Ireny Kwinto
450
11.09.06.2014Prezentacje artystyczne dla szkół podstawowych i przedszkoli1000
12.10.06.2014Lekkoatletyczne Drużynowe Zawody Szkół Gimnazjalnych Powiatu Lidzbarskiego
o "Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury"
76
13.17.06.2014Organizacja ogniska dla uczestników pracowni teatralnej60
14.21-28.06.2014Polsko-niemieckie warsztaty artystyczne w Międzynarodowym Centrum Kształcenia
w Rodowie
62
15.30.06-11.07.2014Półkolonie dla dzieci30
w sumie:3324

Prezentacje taneczne dla rodziców
Dnia 16 maja 2014r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się pokazy taneczne grupy Point. Wychowankowie pani Żanety Figas przedstawili 3 prezentacje. Najmłodsza grupa (7-12lat) wykonała choreografię jazzowo-hip-hopową pt. „Wystawa”. Grupa starsza (13-17lat) zaprezentowała się w układzie „Marionetki” będącym połączeniem jazzu, modernu i hip-hopu. Klaudia Przeworska, występem solowym
we własnej choreografii, uatrakcyjniła pokaz umiejętności zdobytych podczas zajęć. Zaproszonymi gośćmi byli rodzice uczestników,
którzy po raz pierwszy mogli podziwiać talenty swoich dzieci. Byli oni pozytywnie zaskoczeni efektami całorocznej pracy swoich pociech. Uroku występom dodawały stroje i perfekcyjny makijaż wykonany przez panią Żanetę. Natomiast grupa starsza wykazała się własną inwencją twórczą w zakresie charakteryzacji. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wszyscy uczestnicy zapewnili swój udział
w zajęciach w przyszłym roku szkolnym.
Praca z dziećmi i młodzieżą, która tak aktywnie współpracuje z nauczycielem, przynosi ogromną satysfakcję i inspiruje do kreatywności
w tworzeniu nowatorskich układów tanecznych.


Osiągnięcia w I półroczu roku szkolnego 2013/2014

LpZasięgRodzaj konkursu, imprezy...WynikiDataImię i nazwisko nauczyciela prowadzącego
1.MiędzynarodowyMiędzynarodowe Mistrzostwa Młodzików w zapasach - KownoSzymonowicz Szymon - II msc.23.11.2013Artur Wangin
2.OgólnopolskiMiędzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Sumo - OlsztynSzymonowicz Szymon - I msc.
Kościeniewicz Gabriel - II msc.
21.09.2013Artur Wangin
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w stylu wolnym w zapasach – Siedlce Szymonowicz Szymon - I msc.
Kozłowski Jakub - II msc.
28.09.2013Artur Wangin
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w stylu klasycznym w zapasach – OlsztynSzymonowicz Szymon - I msc.
Kozłowski Jakub - II msc.
5.10.2013Artur Wangin
XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ja i Król Maciuś” - PłockKońka Bogusław - nagroda18.10.2013Marlena Wronowska
Ogólnopolski Turniej Młodzików w zapasach - OlsztynSzymonowicz Szymon - I msc.
Kościeniewicz Gabriel - II msc.
Kozłowski Jakub - III msc.
26.10.2013Artur Wangin
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje miasto – moja miejscowość” Lidzbark WarmińskiNagrody: Skiber Marlena, Jaskólski Wojciech, Nicewicz Maria, Saduńska Blanka, Barchańska Dominika, Mucha Weronika 23.11.2013Marlena Wronowska, Ewa Zajączkowska
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
„Moja muzyka” - Bartoszyce
Andrukajtis Julia - I msc.
Łokuciejewska Olimpia - wyróżnienie specjalne
Żmijewska Oliwia - wyróżnienie
28.11.2013Marlena Wronowska
Warsztaty muzyczne „Jazzmania
w stodole” organizowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Kamionce k. Nidzicy
Graczyk Agata
Minkowski Sebastian
22-23.11.2013Małgorzata Habuda
Mistrzostwa Polski Młodzików
w zapasach – Racibórz
Szymonowicz Szymon - I msc.
Kozłowski Jakub - V msc.
7.12.2013Artur Wangin
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Aniołowo” - Chorzów Mackiewicz Julia - kwalifikacja15.12.2013Marlena Wronowska
XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówka do Świętego Mikołaja” - WarszawaKowalewska Julia - III msc.
Furgała Wiktoria - wyróżnienie
20.12.2013Marlena Wronowska
Ogólnopolski Otwarty Konkurs Wokalny „O gwiazdo Betlejemska” - BartoszyceWołk Zuzia - I msc.
Graczyk Agata - II msc.
Zielińska Julia - III msc.
Dadura Marta - wyróżnienie
04-05.01.2014Małgorzata Habuda
3.WojewódzkiWojewódzka Liga Szkolna w zapasach – Rogóż
Szymonowicz Szymon - I msc.
Kozłowski Jakub - I msc.
Kościeniewicz Gabriel - II msc.
Kościeniewicz Norbert - II msc.
19.10.2013Artur Wangin
Wojewódzki Przegląd Kolęd i Piosenek Świątecznych „Hej Kolędo Leć” - BartoszyceGraczyk Agata - I msc.
Klepacka Maja - II msc.
Zielińska Julia - II msc.
Wronowska Magdalena - III msc.
Dadura Marta - III msc.
Wyróżnienia:
Romasz Kinga, Pauperowicz Oliwia, Głodowska Wiktoria
12-13.12.2013Małgorzata Habuda
III Wojewódzki Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych – Korsze Graczyk Agata - GRAND PRIX
Pauperowicz Oliwia - II msc.
Klepacka Maja - II msc.
Wyróżnienia:
Wołk Zuzia, Zielińska Julia
14.12.2013Małgorzata Habuda
Otwarte Mistrzostwa Województwa LZS w zapasach – Lubawa Wiśniewski Piotr - I msc.
Masiuk Tomasz - III msc.
Kicki Marcin - III msc.
15.12.2013Artur Wangin
Wojewódzka Liga Szkolna
w zapasach – Kętrzyn
Kaczyńska Ewelina - I msc.
Szymonowicz Szymon - I msc.
Kościeniewicz Norbert - II msc.
Kościeniewicz Gabriel - II msc.
Mikszto Dawid - III msc.
19.01.2014Artur Wangin
Mistrzostwa Województwa Juniorów w zapasach w stylu wolnym – KętrzynKicki Marcin - II msc.
Wiśniewski Piotr II msc.
Ostaniewicz Jakub - II msc.
Misiewicz Piotr - III msc.
19.01.2014Artur Wangin
4.PowiatowyPowiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”Sienkiewicz Natalia - kwalifikacja do etapu wojewódzkiego20.12.2013Ewa Zajączkowska
5.MiejskiKonkurs na Kartkę Świąteczną
i Szopkę Bożonarodzeniową – Lidzbarski Dom Kultury
Nagrody: Skiber Marlena, Wronowska Magdalena, Żbikowska Zuzanna, Moniuszko Monika, Sosnowska Emilia14.12.2013Marlena Wronowska, Ewa Zajączkowska
Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych – Lidzbarski Dom Kultury[KAT. I - III]
Wronowska Magdalena - I msc.
Klepacka Maja - II msc.
Romasz Kinga - II msc.
Krawczyk Angelika - III msc.
[KAT. IV - VI]
Babik Julia - I msc.
Kaczyński Dawid - I msc.
Zielińska Julia - II msc.
[KAT. Ponadgim]
Graczyk Agata - I msc.
Dadura Marta - III msc.
Karolczak Gabriela - wyróżnienie
11.12.2013Małgorzata Habuda

Festiwal Kultury i Tradycji XIX wieku
W drugim dniu Festiwalu Kultury i Tradycji XIX wieku, 15 czerwca 2013 r.,
odbył się koncert muzyczny z udziałem laureatów „Słowika 2013”.


Autor: Katarzyna Banasiak

W sobotnie popołudnie, wśród kolorowych straganów rozstawionych na deptaku, rozbrzmiał „słowiczy” śpiew wokalistów z MDK. Spacerujący lidzbarczanie i zwiedzający miasto turyści zatrzymywali się przed sceną przy Wysokiej Bramie, by posłuchać wokalnych interpretacji wykonywanych przez:
Dawida Kaczyńskiego, Oliwii Pauperowicz, Julii Zielińskiej i Zuzi Wołk, uczestników pracowni wokalnej pani Małgorzaty Habudy.
Powodem do dumy były owacje widzów, zwłaszcza, że otrzymali je młodzi artyści, rozwijający talenty
w Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim.

Parafialny Festyn Rodzinny
W niedzielę, 16 czerwca 2013 r., przy kościelep.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła, odbył się Parafialny Festyn Rodzinny. Do udziału w koncercie zaproszeni zostali uczestnicy z Młodzieżowego Domu Kultury. Niedzielne popołudnie lidzbarczan upłynęło przy dźwiękach muzyki i śpiewu, bowiem w przerwach, pomiędzy licytacjami, imprezę uświetniali wokaliści z pracowni pani Małgorzaty Habudy oraz tancerze przygotowani przez panią Lilię Kuryłowicz.
Spośród artystów, występujących na scenie, znaleźli się uczestnicy z pracowni wokalnej:
Dawid Kaczyński, Oliwia Pauperowicz, Julia Zielińska, Ola Wołk, Zuzia Wołk, Julia Babik, Dorota Haduła oraz Agata Graczyk.
Zgromadzona na Placu Kościelnym publiczność obdarowała solistów i duety gromkimi brawami.
Do urozmaicenia dobroczynnej imprezy dołączyli też uczestnicy pracowni tanecznej, uatrakcyjniając ją pokazami tańca. W eleganckiej odsłonie wystąpił zespół „Gracja”, prezentując pokaz walca angielskiego.
Oryginalny układ taneczny do muzyki z filmu „Piraci z Karaibów”, w wykonaniu grupy „Tempo”, dostarczył widzom trochę muzyczno –tanecznego szaleństwa. Ogromny zachwyt wzbudziły „Szalone Małolaty”, najmłodsze uczestniczki z MDK, które zaprezentowały się w bajkowej choreografii pt. „Gumimisie”.
Cieszy nas fakt, że działalność uczestników Młodzieżowego Domu Kultury roztacza coraz szersze kręgi. Zwłaszcza gdy, wychowankom naszej placówki, przyświeca tak szlachetny cel, jakim jest charytatywny udział w festynie, z którego dochód przeznaczono na kolonijny wyjazd ich rówieśników.

Anna Wiatrak

Zapraszamy do fotogalerii: “Parafialny Festyn Rodzinny” »

 


Str.2 »