Pracownia Taneczna Pani Lilii Kuryłowicz

Pracownia Pani Lilii Kuryłowicz

Zajęcia taneczne prowadzone pod kierunkiem choreografa i nauczyciela tańca
p. Lilię Kuryłowicz, prowadzone są w różnych grupach wiekowych, najmłodsi uczestnicy zajęć tanecznych – to dzieci w wieku przedszkolnym od 4 lat.
Zajęcia bazują na prostych krokach tanecznych z różnych stylów tanecznych, duża różnorodność pozwala na tworzenie choreografii z najpopularniejszych klipów tanecznych i teledysków.

Odpowiedni dobór tematyki zajęć pozwala na wszechstronny rozwój ruchowo-taneczny,
a także uczy świadomości ciała i poruszania się w przestrzeni. Uatrakcyjnieniem zajęć tanecznych jest częste wprowadzanie innowacyjnych metod i form pracy.

Pracownia taneczna specjalizuje się w nauce tańca towarzyskiego, tańca disco oraz zajęć baletowych. Zajęcia mają na celu przede wszystkim: rozwijanie i doskonalenie umiejętności tanecznych, zaspakajanie potrzeb zabaw ruchowych u dzieci, poprawianie sprawności
i koordynacji ruchu.

Taniec towarzyski – cały czas rozwija się i dostarcza wiele emocji. Swoją popularność zawdzięcza różnorodności w rytmach tanecznych. To mieszanka tradycji kultur wszystkich krajów. Dzielimy go na tańce standardowe, latynoamerykańskie i użytkowe.

Taniec disco – silnie zrytmizowany, uczy koordynacji ruchu rąk i nóg, jednocześnie pozwalając na spontaniczną ekspresję i radość tańczenia.

Zajęcia baletowe dla dzieci oparte są na technice tańca klasycznego wzbogacanej o zabawy. Pozwalają im uwierzyć we własne siły, pomagają wyzbyć się nieśmiałości, kształtują prawidłową sylwetkę, uczą także samodyscypliny i odpowiedzialności.

Podczas zajęć dzieci ćwiczą poczucie rytmu i usprawniają motorykę całego ciała, co wpływa na ogólny rozwój fizyczny dziecka.
Galeria PracowniWystęp zespołu “PRIM” podczas obchodów Jubileuszu 40-Lecia MDK

[tube]5cQAQ766Z6s[/tube]

Występ zespołu “PRIM” w Pilniku – 2016r.

[tube]IZ_hItSWSN0[/tube]


« Powrót