Polsko-Niemieckie Warsztaty Artystyczne ,,Inspiracje Wokół Człowieka”

 

Na początku czerwca, gościliśmy uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły Franziskus Gymnasium w Lingen. W dniach 01.06 – 09.06.2018r. odbyły się POLSKO-NIEMIECKIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE ,,INSPIRACJE WOKÓŁ CZŁOWIEKA”, dofinansowane przez międzynarodową organizację, Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz Starostwo Powiatowe. Kreatywne tygodniowe działania zwieńczyło uroczyste podsumowanie projektu wraz z wystawą eksponującą prace 36-osobowej międzynarodowej grupy. Już w pierwszym dniu spotkania udaliśmy się na wspólną wycieczkę do Garncarskiej Wioski, gdzie mogliśmy naszym gościom pokazać oblicze tradycji i historii naszego regionu, bowiem oprócz własnoręcznie wykonanych wytworów z gliny doświadczyliśmy niepowtarzalnego kontaktu ze światem roślin w Rajskim Ogrodzie. To tam mieliśmy okazję pobudzić zmysły smaku, dotyku, węchu i słuchu. Wzięliśmy udział też w koncercie Chopinowskim, który odbył się w amfiteatrze tego malowniczego miejsca.
W czasie warsztatów oprócz działań plastycznych – ram 3D, ekspresyjnych masek, papierowych postaci, płaskorzeźb z gipsu, rzeźb z gliny, kompozycji na drewnie w kolorach flag oraz techniki decoupagu na korze, zorganizowaliśmy również warsztaty taneczne w Zaciszu Leśnym oraz na Bulwarze Miejskim. Uczestniczyliśmy również w sesji zdjęciowej, którą realizowała Paulina Zdanowicz Fotografia Kreatywna. Świetną zabawę naszym gościom i mieszkańcom powiatu lidzbarskiego zapewniła grupa teatralno – kabaretowa, grupy taneczne oraz zespół WILD z MDK . Wspaniałe instrumentalno – wokalno -taneczne show zaserwował nam zespół ,,Dragons” z Miejskiego Domu Kultury w Ornecie przygotowany przez naszą absolwentkę p. Agatę Graczyk.
To był naprawdę WSPANIAŁY, TWÓRCZY tydzień, zróżnicowany atrakcyjnymi działaniami, a przede wszystkim zwieńczony przyjaźniami i cudownymi wspomnieniami, do których z pewnością będziemy wracać nie tylko myślami.

*Projekt dofinansowany przez PNWM.