U nas nawet zimową porą jest bajecznie i kolorowo…

Wszystko co dobre szybko się kończy… ale podróży z MDK nie da się zapomnieć, bo dobre chwile zostaną na zawsze zatrzymane w pamięci i we wspomnieniach.

W mroźny, zimowy poranek udaliśmy się do Świętego Mikołaja, do Mazurolandii, gdzie spędziliśmy aktywnie i twórczo czas na zabawie, zadaniach, łamigłówkach. Ozdabialiśmy też ceramiczne kafle i uzyskaliśmy certyfikat ,,Pomocnika Świętego Mikołaja”.
A przy ognisku mogliśmy się ogrzać i upiec kiełbaski.
Kolejną atrakcją było uczestnictwo w warsztatach lizakowych, podczas których wyczarowaliśmy słodkie, kolorowe cuda. Na zajęciach kreatywnych zrobiliśmy ramki na zdjęcia z drewnianych patyczków i makaronowych, kolorowych literek. Odwiedził nas także pan policjant kierując do nas cenne wskazówki na temat naszego bezpieczeństwa podczas ferii.
W Warmiolandii czekały na nas duże konstrukcje z przeszkodami, tor samochodowy, gry, dmuchana zjeżdżalnia. Spędziliśmy aktywnie czas, po czym odpoczęliśmy w pracowni młodego chemika doświadczając ,,wybuchowych” eksperymentów.
Na półmetku zajęć feryjnych mieliśmy możliwość obejrzenia bardzo ciekawego spektaklu teatralnego ,,Bajki o szczęściu”. Po spektaklu odbyły się warsztaty przybliżające tajniki sceny teatralnej. Dowiedzieliśmy się jak powstaje przedstawienie teatralne, poznaliśmy rodzaje lalek od pacynki do marionetki, zobaczyliśmy pracownię plastyczną gdzie wykonuje się maski, lalki, kostiumy oraz dekoracje i rekwizyty teatralne.
W ostatnim dniu zimowych przygód z Młodzieżowym Domem Kultury była wizyta w fabryce bombek w Kętrzynie.
W tej bajkowej krainie zamieniliśmy się w pracowite elfy i tworzyliśmy śliczne bombki własnego projektu. Spotkaliśmy również Świętego Mikołaja, który zaprosił nas do mroźnej krainy Królowej Śniegu.
Minęło pięć feryjnych dni wypełnionych uśmiechem i różnorodną aktywnością.
Rozstaliśmy się wzbogaceni o nowe przyjaźnie i kolorowe wspomnienia, które zostaną z nami na zawsze razem z własnoręcznie wykonanymi pamiątkami.
I choć za oknem zimno, dziś rozgrzewa nas echo rejsu do krainy zimowych wędrówek, do których będziemy wracać pamięcią.

Zobacz całą galerię zdjęć z zimowiska!