WIELKI SUKCES PRACOWNI WOKALNEJ Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim

Rozkwita kariera zespołu Wild . Tym razem srebro… i wyróżnienie najmłodszej wokalistki  wzbogaciło kolekcję zwycięstw  MDK.

Zespół Wild znalazł się na podium XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki “Super Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku, otrzymując II miejsce.

Profesjonalne jury pod przewodnictwem Lidii Marii Trojanowskiej – dyrygenta oraz m.in. Aleksandra Pałaca – kompozytora, redaktora muzycznego Telewizji Polskiej, autora muzyki do programów dziecięcych takich jak” 5-10-15” czy „Tęczowy Music Box”, a także Tadeusza Trojanowskiego – kompozytora, pianisty, pedagoga, animatora kultury na Podlasiu i Mazowszu spośród ponad dwustu uczestników biorących udział w trzydniowych wokalnych zmaganiach wyłoniło laureatów, wśród których znalazła się młodzież z lidzbarskiego MDK.

To wielki, muzyczny wyczyn, bowiem oprócz zaszczytnego tytułu laureata, zespół WILD w składzie: Kinga Pełka, Julia Babik, Oliwia Pauperowicz, Magdalena Wronowska, Angelika Krawczyk, Wiktoria Głodowska, Julia Zielińska i Mateusz Czerniewicz został wyróżniony nominacją do udziału w Międzynarodowych Festiwalach w Bułgarii i we Włoszech.

Tylko pięć podmiotów muzycznych zostało wytypowanych do reprezentowania Polski w europejskich Festiwalach Piosenki, a wśród znalazł się zespół Wild. To ogromny sukces i niesamowity prestiż dla naszego regionu, bowiem reprezentowanie kraju na szczeblu międzynarodowym niesie za sobą nie lada wyzwanie, ale również napawa dumą za sprawą znakomitej prezentacji  potencjału wokalno- muzycznego uczestników Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto, których talenty szlifowane są podczas zajęć wokalnych, pod okiem pani Małgorzaty Habudy.

Najmłodsza wokalistka, Natalia Gnat, równie godnie zaprezentowała powiat lidzbarski.  Sześcioletnia uczestniczka zajęć pozaszkolnych wyśpiewała wyróżnienie, dokładając tym samym kolejną cegiełkę do artystycznego dorobku MDK.  To wysokie osiągnięcie, ponieważ jako jedyna wytwornie i z pozytywnym skutkiem wcieliła się w rolę przedstawicielki solistów pracowni wokalnej.

Praca, pasja i warsztat artystyczny to droga do sukcesu. Zespół Wild jest tego doskonałym dowodem, bowiem swoją półtoraroczną aktywnością i zaangażowaniem  potwierdza, że „wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, ale w wyniku poskładania małych rzeczy w całość”.