Sukces Zespołu Wokalnego Wild

Złoty debiut zespołu wokalnego Wild z Młodzieżowego Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim na Festiwalu “Orfeusz w Italii” w Lido di Jesolo.

Grupa wokalna WILD, w składzie: Julia Babik, Angelika Krawczyk, Magdalena Wronowska, Oliwia Pauperowicz, Julia Zielińska, Wiktoria Głodowska i Kinga Pełka pod kierunkiem pani Małgorzaty Habudy skutecznie zadebiutowała w dniach 9.09 – 15.09. 2018r.

We włoskim Lido di Jesolo zdobyła I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu “Orfeusz w Italii”. Ogromnym sukcesem okazał się występ dziewcząt, bowiem zachwycił nie tylko jurorów, ale również publiczność, która znakomicie dopingowała grupę wokalną podczas zmagań konkursowych. Wśród biorących udział w rywalizacji znaleźli się m.in reprezentanci Bułgarii, Portugalii, Malty, Niemiec, Gruzji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu.

Ogromnym wyróżnieniem była prezentacja wokalna podczas uroczystej gali, w której to oprócz piosenek wykonanych podczas współzawodnictwa nasze “Słowiki” wraz z innymi uczestnikami konkursu perfekcyjnie zaprezentowały utwór skomponowany przez jednego z jurorów, znanego włoskiego kompozytora i producenta muzycznego.
To niesamowite przeżycie i wielki prestiż dla placówki, do której uczęszczają lidzbarczanki.
To duma, szczęście i radość nie tylko dla mieszkańców powiatu lidzbarskiego, ale również dla województwa warmińsko-mazurskiego.
Gratulujemy zwyciężczyniom i ich opiekunce za wysoki poziom występu, na miarę mistrzostwa , a laureatkom złotego trofeum życzymy kolejnych sukcesów.